Bloomberg: Ubisoft odložil Assassin’s Creed Rift

Tou druhou odloženou hrou vedle Avatara je podle Jasona Schreiera nový díl Assassina

Zdroj: Ubisoft
23. 7. 2022

V posledních dnech se na internetu objevilo opravdu hodně neoficiálních informací na konto Assassin’s Creedu. Řeč byla několikrát o plnohodnotném velkém pokračování i menší hře, která by mu měla předcházet. Psali jsem také o zrušených projektech od Ubisoftu a odložených hrách. Jednou z té druhé kategorie měl být právě nový Assassin. Zatímco francouzský vydavatel otevřeně komunikoval odložení Avatara, druhou odloženou hru označil za menší prémiový neoznámený projekt. Má to být ale právě titul s kódovým označením Rift, který by měl dorazit na jaře příštího roku.

Tvrdí to alespoň Jason Schreier z Bloombergu s tím, že titul mohl původně vyjít ještě letos nebo hned zkraje příštího roku. Má to být menší na stealth zaměřený Assassin, jehož hlavním hrdinou bude Basim z Valhally a psali jsme o něm už několikrát. Rift měl být původně rozšířením právě pro poslední díl, ale nakonec se údajně vyvinul v samostatnou hru. Nakonec se jej máme podle Bloombergu dočkat někdy v období od května do června 2023. Hra má být zasazená do blízkovýchodní oblasti včetně Bagdádu a vývoj vede studio Ubisoftu sídlící v Bordeaux.

Rift vyjde ještě před oficiálně oznámeným (ale blíže nepředstaveným) Assassin’s Creed Infinity. Jeho vývoj vedou hlavní velká studia Ubisoft Quebec a Ubisoft Montreal. Má jít o novou live service platformu pro různá dobrodružství z různých míst a období. Prostě takový “zhmotněný” Animus. Z jiných opakovaných úniků vyplývá, že jedno z dobrodružství v rámci Infinity nás zavede do Asie, nejspíš do Japonska. To mají autoři označovat interně jako Project Red. Kromě Schreiera o něm ze svých zdrojů slyšelo i Kotaku nebo Jeff Grubb. Dříve se ale spekulovalo třeba také o Aztécích, i když to konkrétně Schreier popřel.

Podrobnosti o budoucnost Assassina slíbil Ubisoft představit fanouškům v září.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru