Bloomberg: PS5 bude mít vyšší cenu a vyrobí se jí méně

K uvedení konzole chystá Sony jen 5-6 milionů kusů. Cena může přesáhnout 15 tisíc

Zdroj: Sony
16. 4. 2020

Agentura Bloomberg dnes ráno přišla s informací, že společnost Sony chystá k vánočnímu uvedení konzole PlayStation 5 mnohem méně kusů, nežli tomu bylo před sedmi lety v souvislosti s PS4. V té době se do obchodů dostalo přibližně 7,5 milionů nových konzolí, s nadcházející generací ale bude k dispozici v první vlně pouze 5-6 milionů kusů. Zpráva Bloombergu se opírá o informace smluvních dodavatelů Sony, kteří znají plány japonské společnosti alespoň do konce finančního období v březnu 2021. Důvodem nižšího počtu vyrobených konzolí PS5 však není nedostatek pracovních sil v souvislosti s pandemickou krizí, ale očekávaná menší poptávka kvůli vyšší ceně konzole.

Jinými slovy řečeno, není vyloučeno, že dojde na snížení ceny aktuální konzole a snahu nalákat nové hráče k registraci do programu PlayStation Plus a v podporovaných regionech také k PlayStation Now.

Bloomberg tvrdí, že se cena bude pohybovat v rozmezí 499-549 dolarů, zejména v návaznosti na nedostupnost některých komponent a jejich cenu. To potvrzuje i analytik Matthew Kanterman z Bloomberg Inteligence a naznačuje, že právě tyto problémy zamezují Sony kvalifikovaně odhadnout finální cenu, nad kterou už hráči a potenciální zákazníci živě diskutují. Podle dalších oslovených lidí, blízkých výrobním procesům, tak bude chtít Sony v závěru životního cyklu posílit vliv konzole PS4 a využít ji jako most k nové generaci. Jinými slovy řečeno, není vyloučeno, že dojde na snížení ceny aktuální konzole a snahu nalákat nové hráče k registraci do programu PlayStation Plus a v podporovaných regionech také k PlayStation Now. Tím by bylo částečně zaručeno, že budou chtít hráči později přejít k nové konzoli, ale nebudou s nákupem zatím tolik spěchat, což hraje Sony do karet.

Jak ovšem Bloomberg upozorňuje, finální čísla produkce se mohou ještě změnit – a ne nutně směrem vzhůru. Zmiňovaná pandemická krize je stále velkou neznámou a logicky ani Sony nemůže přesně odhadnout, jak se bude situace v průběhu roku vyvíjet. V článku navíc došlo k potvrzení, že právě okolnosti kolem koronaviru výrazně zpomalily marketingové plány nové konzole, což hráči navenek vnímají nedostatkem konkrétních informací, které v poslední době mírně vyvážilo představení ovladače DualSense. Ani tak by ale podle Bloombergu nemělo dojít k odkladu uvedení konzole, jedině za předpokladu, že by se k podobnému kroku uchýlil Microsoft.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru