BloodRayne, Vivendi Universal Games, BloodRayne se tento měsíc vrátí ve vylepšené verzi

BloodRayne se tento měsíc vrátí ve vylepšené verzi

První dvě hry s poloviční upírkou Rayne dostanou upgrade. Pro stávající majitele zdarma

Zdroj: Terminal Reality
4. 11. 2020
Název: BloodRayne Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 15. 10. 2002 Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 10. 2002

Série BloodRayne z let 2002 až 2011 původně od studia Terminal Reality už dnes možná nepatří mezi nejzářivější značky, ale i takové se pokoušejí o comeback prostřednictvím remasterů. Společnost Ziggurat Interactive už v létě oznámila, že získala práva na tuto sérii a chystá se ji oživit spolu s jejími původními autory. Zda je to dobrý nápad, se ukáže už brzy.

Co nabídnou nové verze

Teď totiž novopečení majitelé značky uvedli, že první dva díly se už v listopadu na PC dočkají vylepšených verzí. V narážce na skutečnost, že za původními tituly i remastery stojí studio Terminal Reality, dostaly obě hry podtitul Terminal Cut. Vylepšené verze vyjdou 20. listopadu na Steamu i GOGu, pro stávající majitele se odemknou zdarma a mají nabídnout řadu upgradů.

Samozřejmostí je podpora vysokého rozlišení až do 4K, lepší vyhlazování, upscalované filmečky, podpora moderních gamepadů nebo vylepšené nasvícení. Modernizovaný engine podporuje původní nekomprimované textury, lepší jsou efekty jako odrazy, voda, mlha nebo stíny. Hra je pochopitelně optimalizovaná pro Windows 10.

Ziggurat Interactive si pochvalují skvělou odezvu fanoušků na zprávu, že se značky ujali. Ptali se prý, co bude dál, a tohle je první ovoce spolupráce s Terminal Reality. Hororová akce s poloviční upírkou Rayne v hlavní roli se ale může pravděpodobně vrátit i v úplně nové hře, zdá se. O 2D spin-offu s podtitulem Betrayal z roku 2011 nepadlo ani slovo, ale na něm dělalo jiné studio. Ve vývoji byla před lety i čtvrtá hra – BloodRayne: The Shroud pro Nintendo 3DS, ale po výbuchu předchozího titulu nebyla dokončena.

Společnost Ziggurat Interactive sice není tak notoricky známá pro své akvizice jako THQ Nordic nebo retro produkcí jako Nightdive Studios, ale i ona má ve vývoji přes 40 klasických titulů a nové hry vydává každý měsíc.

BloodRayne, Vivendi Universal Games, BloodRayne se tento měsíc vrátí ve vylepšené verzi

Z filmu do filmu i do Playboye

Navzdory tomu, že hvězda BloodRayne je poněkud zašlá, ve své době platila za nenápadný komerční hit. Dočkala se koneckonců i filmové adaptace s překvapivě dobrým obsazením. Zahráli si v ní Kristanna Loken, Michael Madsen, Udo Kier, Michelle Rodriguez, Ben Kingsley nebo… zpěvák Meat Loaf. Ale ouha, snímek z roku 2005 natočil nechvalně proslulý režisér Uwe Boll, což nikdy nevěstí oslnivou kvalitu. Přesto se film dočkal ne jednoho, ale hned dvou pokračování, která zamířila rovnou na video - BloodRayne 2: Deliverance z roku 2007 a BloodRayne: The Third Reich z roku 2011. Kromě stříbrného plátna se BloodRayne podívala i na stránky komiksů a objevila se také v Playboyi. Dokonce nahoře bez…

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru