BlizzCon se po letech vrací k tradičnímu formátu

BlizzCon se po letech vrací k tradičnímu formátu

Online variantu konečně střídá fyzická akce v Anaheimu. Uskuteční se v obvyklém termínu

Zdroj: Blizzard
19. 5. 2023

Pandemie koronaviru ovlivnila nad rámec celé řady dalších věcí i nejrůznější akce, na které se sjížděli fanoušci z celého světa. Jednou z nich byl i BlizzCon, festival pro všechny příznivce her od Blizzardu, který se ještě stihl uskutečnit na konci roku 2019, aby si pro následující tři ročníky vzal pauzu, resp. se odehrál jen online. Protože se ale situace ve světě uklidnila, Blizzard už nemá důvod držet se zpátky, a jak vývojáři oznámili na svém blogu, tradiční akce letos oslaví svůj návrat. Jinak řečeno, BlizzCon se uskuteční 3.-4. listopadu na výstavišti v Anaheimu a hráči se mají podle prvního lákání nač těšit.

„Po čtyřech letech setkávání online – skrze dobrodružství v Azerothu, týmové hraní Overwatche, putování přes Sanctuary nebo prohřívání kostí u ohně v Taverně – konečně přichází čas potkat se pro jednou osobně,“ uvedli vývojáři dlouho vyhlíženou zprávu. Podtrhli rovněž silný komunitní aspekt celé akce a doplnili, že probíhá právě pro fanoušky, aby se mohli setkat se svými přáteli nebo jen lidmi s podobnými zájmy a společně vyjádřit lásku ke hrám, které formovaly nebo formují jejich životy. Bohužel, zástupci Blizzardu nepřinesli žádné bližší informace o obsahu a náplni jednotlivých bloků, na což je ale z druhé strany stále ještě poměrně brzy. Potvrdili nicméně, že akce samozřejmě nabídne i svou online část, jako tomu bylo v letech před pandemií a vyzvali hráče, aby si v předstihu zarezervovali hotely či jiné druhy ubytování, protože by to už později nemuselo být tak snadné.

„Ať už se k nám připojíte online nebo osobně, nemůžeme se dočkat, až s vámi budeme sdílet věci, na kterých pracujeme a vše společně oslavíme,“ dodávají vývojáři na závěr a vysílají k hráčům mnoho vstřícných a povzbudivých slov, které jsou například s ohledem na dění kolem Overwatche 2 rozhodně žádoucí. Není totiž žádným tajemstvím, že popularita a renomé Blizzardu za poslední roky výrazně utrpěly a budou to muset být povedené hry a zvládnuté akce typu BlizzCon, které mohou reputaci vylepšit. Zdá se však, že minimálně Diablo IV je na dobré cestě hráče konečně pořádně potěšit a napravit část pošramoceného vztahu, případně položit základ nové éře Blizzardu, která by mohla třeba i s případným dokončením akvizice ze strany Microsoftu nabídnout v budoucnu další vlnu nezapomenutelných dobrodružství a zážitků. Na všem je ale nutné pracovat…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru