Blizzard pomáhá obnovit zapomenutá přátelství z WoW

Blizzard pomáhá obnovit zapomenutá přátelství z WoW

Nový nástroj připomíná seznamku. Po zadání frakce a serveru můžete najít staré kamarády

8. 8. 2019

Jako by nestačilo, že World of Warcraft běží bezmála 15 let a překonal snad všechny myslitelné rekordy žánru MMORPG. Ne, vývojáři z Blizzardu chtějí víc a už nějakou dobu připravují hráče na to, že se WoWko vrátí v klasické verzi z doby před prvními expanzemi. Jednak proto, aby mohli nováčci zjistit, jak to tenkrát všechno vypadalo, a jednak s ohledem na veterány, kteří dostanou šanci se slzou v oku zavzpomínat na dobu, kdy se zdálo být všechno jednodušší… A právě vlnu téhle silné nostalgie teď umocňuje nový nástroj, implementovaný přímo do oficiální diskuze na stránkách Blizzardu, pomocí kterého můžete zkusit najít své dávno ztracené parťáky a kamarády, abyste se do hraní mohli znovu pustit společně.

Pro snazší kontakt s bývalými spoluhráči navíc můžete dopsat i jejich přezdívky, případně popsat některou z událostí, na kterou by si mohli vzpomenout.

Celý systém funguje poměrně jednoduše – stačí si vybrat frakci, typ serverů, konkrétní realm, a pak už jen doufat, že v seznamu zapsaných hráčů najdete toho, koho hledáte. Sami přitom musíte před vstupem do konkrétního vlákna napsat vaší původní přezdívku, rasu i povolání a samozřejmě můžete přidat i název guildy, jejíž hodnoty jste v původním World of Warcraft hájili. Pro snazší kontakt s bývalými spoluhráči navíc můžete dopsat i jejich přezdívky, případně popsat některou z událostí, na kterou by si mohli vzpomenout i ostatní, čímž byste se blíže identifikovali a zvýšili tak svou šanci na očekávané spojení. A i když se může zdát, že čtrnáct patnáct let není dlouhá doba, a že najít bývalého spoluhráče jde určitě i mimo oficiální fórum, centralizace tohoto snažení může přinést ovoce.

Podíváte-li se na evropskou diskuzi, za Alianci hledá kamarády bezmála 8000 hráčů a za Hordu pak rovných 6000. Dáváme stranou, že i na tomto místě má Aliance navrch, chceme tím ale jen demonstrovat, že určitě nejde jen o nějaký chabý pokus, jak někoho vybudit k aktivitě. Jediné, co může od snahy najít staré přátele odradit, je i v této části fóra nutnost mít aktivní předplatné hry a minimálně jednu postavu na úrovni 10 a víc. Zejména na tomto místě by se slušelo, otevřít brány všem, kdo už třeba hru v posledních letech nehráli, ovšem lidé z Blizzardu zatím ani nenaznačili, že by chtěli tomuto nástroji udělit výjimku.

Tak držme veteránům palce!

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru