Blizzard odtajnil program letošního BlizzConu

Blizzard odtajnil program letošního BlizzConu

Vše podstatné se odehraje v noci na sobotu 20. února. Dojde na Diablo IV i druhý Overwatch

Zdroj: Blizzard
11. 2. 2021

Už na začátku února začali vývojáři z Blizzardu přibližovat program letošního BlizzConu, který je svým online pojetím náhradou za zrušený loňský ročník. Velké oslavy 30. výročí založení společnosti vypuknou v pátek 19. února za přítomnosti samotných vývojářů, autorů jednotlivých her i fanoušků. Dosavadní příslib mluvil o velkém úvodním ceremoniálu, prezentacích, panelových diskuzích či soutěži cosplayerů, pro které už v tuto chvíli známe přesné časy. Kompletní rozvrh se totiž v noci na dnešek objevil na oficiálních stránkách festivalu a je pro potenciální diváky z Evropy poměrně přívětivý.

Zdroj: Blizzard

Na všech šesti dostupných kanálech poběží 19. února od 23 hodin zmiňovaný ceremoniál, ve kterém se vývojáři zcela nepochybně vrátí ke složitému roku 2020 a naznačí své plány do budoucna. Shodně jako v předchozích letech ale nebudou na tomto místě zacházet do velkých podrobností, kterým se budou dále věnovat v individuálních blocích. Příjemné je, že to nejdůležitější přijde hned po přibližně 70minutovém úvodu, na který deset minut po půlnoci naváže povídání o World of Warcraft, Hearthstone, StarCraftu Legends a hlavně Diablu IV a Overwatchi 2. Poslední dva zmiňované bloky zaberou přibližně 40 minut, a díky naplánovaným reprízám na prvním kanále festivalu máte možnost zhlédnout vše podstatné i ze záznamu.

Program prvního dne skončí před třetí hodinou ranní, kdy dostanete šanci načerpat síly a připojit se ke sledování druhého dne v sobotu ve 21 hodin.

Při pohledu na program v grafické podobě je pak patrné, že Diablu IV se chtějí vývojáři věnovat nejvíce a po úvodní části nabídnou rozpravu s vývojáři, dále rozhovor se známým umělcem Bromem, který povede jeho syn a následně podrobnou prezentaci současného stavu hry. Program prvního dne skončí před třetí hodinou ranní, kdy dostanete šanci načerpat síly a připojit se ke sledování druhého dne v sobotu ve 21 hodin. Vše začne sérií pásem s otázkami a odpověďmi, na které naváže hodinová soutěž cosplayerů a následně další bloky zaměřené zejména na estetiku herních světů Blizzardu. Chybět ale nebude ani Dungeons & Dragons v podání partičky Critical Role, která si v rámci BlizzConline střihne jednu hru inspirovanou Diablem.

Jen pro připomenutí ale musíme dodat, že vývojáři ještě před chystaným festivalem potvrdili, že Diablo IV ani Overwatch 2 v letošním roce čekat nemáme. Během posledního zveřejňování finančních výsledků řekl finanční ředitel Activisionu Dennis Durkin, že se letos sice můžeme těšit na důležité aktualizace ohledně vývoje, ale tituly dorazí nejdříve až v kalendářním roce 2022. Dobrou zprávou nicméně zůstává, že BlizzConline můžete v letošním roce sledovat zcela zdarma a virtuální vstupenka – jako tomu bylo třeba v uplynulých letech – byla pro letošek zrušena.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru