Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Diablo IV ani Overwatch 2 v letošním roce nevyjdou

Blizzard odložil Diablo IV a Overwatch 2

Obě hry měly vyjít už příští rok, ale dočkáme se jich nejdříve v roce 2023

Zdroj: Activision Blizzard
3. 11. 2021
Název: Diablo IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 6. 6. 2023

Gigant Activision Blizzard oznámil odložení her Diablo IV a Overwatch 2 nejdříve na rok 2023. Původně měly vyjít příští rok. Informace vyplynula z řešení posledních finančních výsledků. Provozní ředitel Daniel Alegre prohlásil, že tituly budou mít prospěch z dalšího času nutného na vývoj, aby dosáhly svého plného potenciálu. Přesto má Blizzard plánovat na rok 2022 nějaký jiný zajímavý obsah.

Alegre zdůraznil, že nové Diablo a Overwatch patří mezi nejočekávanější hry v tomto odvětví a autoři podle něj udělali velké pokroky. Vedení ale věří, že když dá vývojářům více času na dokončení těchto projektů, ujistí se tak, že výsledek komunita ocení a bude ji bavit po mnoho dalších let. Ovlivní to samozřejmě hospodaření firmy, což je hlavní důvod, proč se o tom mluvilo. “Ale jsme si jistí, že je to správné rozhodnutí pro naše lidi, naše hráče a dlouhodobý úspěch našich značek,” doplnil Daniel Alegre.

Oba tituly byly oznámené už v roce 2019

Ačkoli ani jedna z her neměla pevně stanové a veřejně známé datum vydání, Alegre i finanční ředitel Armin Zerza zmínili, že Blizzard skutečně dosud počítal s vydáním v obou případech v příštím roce. I Zerza doplnil, že mají stále na rok 2022 spoustu obsahu pro své největší značky a nemohou se dočkat, až jej budou moci ukázat. Narážet může třeba na Diablo Immortal.

V případě Diabla IV i Overwatche 2 se nedávno opakovaně měnilo vedení projektů, což se mohlo také na odkladech podepsat. Svůj vliv na to mohou mít obecně problémy, s nimiž se momentálně Activision Blizzard potýká stran firemní kultury. Což jde ruku v ruce s některými odchody. Obě hry byly oznámeny a představeny už v roce 2019. O možném odkladu Overwatche na rok 2023 se už mimochodem spekulovalo.

Společnost také oznámila, že z jejího vedení po velmi krátké době odchází spolušéfka Jen Oneal, která firmu řídila v tandemu s Mikem Ybarrou od letošního srpna. Více se tomuto tématu věnujeme v samostatném článku.

Zdroj: Activision Blizzard

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru