Blair Witch nás bude strašit ve VR

Horor od autorů Layers of Fear míří na Quest. Nabídne novinky i přepracované ovládání

Zdroj: Bloober Team
7. 10. 2020
Název hry: Blair Witch Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 30. 8. 2019 Platformy: , , , , Žánr: ,

Vývojáři z polského studia Bloober Team (Layers of Fear, Observer) nás příjemně zaskočili informací, že jejich horor Blair Witch zamíří na Oculus Quest. A stane se tak už 29. října. Jedná se o upravenou verzi, jejíž prostředí bylo redesignováno pro potřeby VR. Dočkáme se větší interaktivity i nových střetnutí s tajemnými silami, které se ve zdejším lese ukrývají. Přepracováno bylo samozřejmě také ovládání a mechanismy navázané na spolupráci s vaším psím společníkem Bulletem.

VR verze Blair Witch podporuje na nedávno představeném Questu 2 vyšší rozlišení a kvalitnější textury

V lese najdete předměty, které můžete uchopit i zahodit. Za pomoci virtuálního zvýrazňovače si můžete zapisovat poznámky do vaší mapy. Psát ale můžete i na další místa. Dveře, brány i šuplíky teď otevřete stejně jako ve skutečnosti. Podobně můžete odemknout zámek klíčem, vzít za kliku nebo stisknout interaktivní tlačítka na různých panelech.

VR verze Blair Witch podporuje na nedávno představeném Questu 2 vyšší rozlišení a kvalitnější textury. Jinak ale samozřejmě grafika na standalone headsetu nezapře ve srovnání s originálem jistou pochopitelnou degradaci obrazu. Zážitek ze hry by naopak mělo umocnit znepokojivé ozvučení, které bude ještě intenzivnější.

Blair Witch: Oculus Quest Edition bude k dispozici na Oculus Storu za 30 dolarů. Nám se od prvního oznámení hra velmi líbila, z naší recenze si ale nakonec odnesla hodnocení 6/10. Titul původně debutoval na PC a Xboxu One koncem srpna 2019, v prosinci téhož roku pak dorazil na PS4 a letos v červnu se objevil i port pro Switch. Více podrobností o tomto psychologickém hororu najdete v našich starších článcích.

Ještě letos přitom chce Bloober Team vydat horor The Medium pro Xbox Series S a X i PC a v listopadu vyjde také vylepšená verze Observeru s podtitulem System Redux pro obě konzole nové generace i PC. Už loni v prosinci Bloober Team uvedl na trh VR verzi hororu Layers of Fear. Není také bez zajímavosti, že studio píše, že Blair Witch: Oculus Quest Edition vyjde první na Oculus Quest, což naznačuje, že by se v budoucnu mohl objevit i na dalších headsetech.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru