F2P PUBG láká každým dnem desítky tisíc nových hráčů

Od ledna se mělo do hry nově přihlásit až 17 milionů lidí. Stouply i celkové příjmy

Zdroj: Krafton
14. 8. 2022
Název hry: PlayerUnknown’s Battlegrounds Vývojář: Vydavatel: , , Datum vydání: 20. 12. 2017 Platformy: , , , Žánr:

Finanční výsledky společnosti Krafton za uplynulé čtvrtletí odhalují jednu důležitou věc související se hrou PlayerUnknown’s Battlegrounds, i když správně jen PUBG: Battlegrounds. Po přechodu na model free to play, kterým PUBG následovalo jiné populární battle royale tituly, se hře nebývale daří a láká ke hraní takřka neustále desítky tisíc úplně nových hráčů. Konkrétní čísla přímo od Kraftonu (přes IGN) jsou přitom opravdu pozoruhodná a téměř se až nechce věřit tomu, že se jedná až o 80 000 hráčů denně. Vezmeme-li totiž v potaz, že je PUBG dostupné coby free to play od ledna, ve výsledku by to činilo přes 16 milionů nových hráčů za uplynulých 200 dní.

Jistě, nedá se předpokládat, že celá skupina hráčů zůstala u hry i po krátkém vyzkoušení, i na tuhle případnou kritiku úctyhodných čísel ale má Krafton odpověď. Skrývá se v nárůstu příjmů z útraty každého jednoho uživatele, které v uplynulém čtvrtletí, v porovnání s tím předchozím, stouply o 20 procent. Celkově operoval Krafton za uplynulé čtvrtletí s příjmy ve výši 326 miliony dolarů, z čehož činil zisk před zdaněním 149 milionů. V meziročním souhrnu jde o nárůst o necelý 40 procent, což je velmi významné a projevuje se, že přechod na free to play model PUBG: Battlegrounds se vyplatil.

Velmi dobře je na tom ale samozřejmě i mobilní verze PUBG, která je podle zprávy Kraftonu druhou nejvýnosnější mobilní hrou na světě. Vývojáři samozřejmě doplňují titul novým obsahem a prvky hratelnosti, které se mají v ideálním případě starat o kontinuální zájem hráčů a jejich setrvání. Daří se i hře New State Mobile, kde Krafton chválí – byť bez konkrétních čísel – nárůst odehraných hodin v globálním součtu. A budoucnost má Krafton očividně také podchycenou – na Gamescomu se bude prezentovat The Callisto Protocol a nedávno došlo také na oznámení nové hry podle korejské fantasy knihy Ptáci, kteří pijí slzy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru