Beyond The Wire, Offworld Industries, Beyond The Wire nás vezme do zákopů první světové války

Beyond The Wire nás vezme do zákopů první světové

Battlefield 1, Verdun a Tannenberg mají konkurenci. Nabídne děsivé bitvy až pro 100 lidí

Zdroj: Redstone Interactive
16. 10. 2020
Název: Beyond The Wire Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

First person akce z první světové války už dávnou nejsou takovou raritou, jakou byly před pár lety. A nenarážím tím jen na Battlefield 1, ale i multiplayerové střílečky jako Verdun nebo Tannenberg. Dnes si představíme další potenciálně velmi slibný titul nazvaný Beyond The Wire, který byl oficiálně oznámen už letos v březnu a nyní se chystá vstoupit do programu předběžného přístupu.

Vývojáři ze studia Redstone Interactive nás lákají na napínavé krvavé a brutální bitvy, které nás vezmou do zákopů, které spíš než bojiště připomínají horor. Utkávat se tu bude až 50 hráčů na každé straně a tým slibuje autentické zbraně i jedinečný systém v boji na blízko, kde bude skutečně záležet na použité zbrani a vaší energii.

Autoři tvrdí, že jejich novinka předčí vše, co jsme dosud na poli her z první světové války viděli. Zjevně se tedy nebojí ani konkurence v podání DICE.

Utkávat se máme na obřích mapách i v klaustrofobických zákopech, které budou působit chaotickým dojmem a nebude snadné se tu zorientovat. Autoři přitom tvrdí, že jejich novinka předčí vše, co jsme dosud na poli her z první světové války viděli. Zjevně se tedy nebojí ani konkurence v podání DICE. Nezbytnou součástí boje bude rovněž týmová komunikace, souhra a koordinace. Hráči podle vývojářů uspějí jen tehdy, pokud se bude dařit i jejich kolegům.

Veškeré vybavení má být historicky přesné s tím, že drobných zásahů do realismu se měl tým dopustit jen tam, kde to přispělo k zábavnější hratelnosti. Přestože však Beyond The Wire není simulace, autoři usilují o věrnost, která bude stravitelná pro široké spektrum hráčů. Těšit se můžeme na pistole, pušky, brokovnice, kulomety, ale i bojový plyn. Máme také stavět opevnění.

Beyond The Wire si nás ale chce získat i působivým technickým zpracováním. Grafika má být přitažlivá a současně plná násilí. Ruku na srdce, podobné kvality bychom se ještě před pár lety dočkali jen o těch největších blockbusterů, na kterých pracují stovky vývojářů. Redstone je přitom relativně maličký tým.

Titul má za sebou pět měsíců testování alfaverze, ale teprve teď ho budou moci vyzkoušet úplně všichni. Západní fronta se otevře na Steamu v programu předběžného přístupu už 21. října a autoři chtějí těsně spolupracovat s komunitou, aby se ujistili, že výsledkem bude ta nejlepší hra zasazená do první světové války.

Už v early accesu ale nabídne tři frakce – Američany, Francouze a Němce, tři mapy, několik režimů a spoustu zbraní.

Plná verze Beyond The Wire by pak měla vyjít někdy v roce 2021, nebo 2022 a přinést ještě víc map, zbraní, stran i různých módů. Už v early accesu ale nabídne tři frakce – Američany, Francouze a Němce, tři mapy, několik režimů a spoustu zbraní. Od začátku také budou fungovat bitvy pro 100 hráčů. Zatím vývojáři nemají po vydání plné verze Beyond The Wire v plánu měnit její cenu. Hra se bude prodávat za 30 eur.

Slibnou novinku vydává společnost Offworld Industries, která poslala do světa i taktickou akci Squad nebo FPS z druhé světové války Post Scriptum od studia Periscope Games. Za Beyond The Wire stojí tým Redstone Interactive, což je nezávislé kanadské studio, které tvoří přibližně 20 lidí.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru