Beyond Good & Evil 2, Ubisoft, Beyond Good & Evil 2 je další hrou, která nebude na E3

Beyond Good & Evil 2 je další hrou, která nebude na E3

Neuvidíme ani Anthem nebo hratelný Cyberpunk. Situaci zachraňuje Xbox a menší studia

Zdroj: CD Projekt Red
31. 5. 2019
Název: Beyond Good & Evil 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Nedá se zrovna říct, že by počínání některých vydavatelů před vypuknutím E3 bylo úplně standardní. Dáme-li stranou už mnohokrát připomínanou Sony, která se rozhodla svůj stan na konferenci vůbec nerozbít, jsou to hlavně vyjádření firem, které sice v Los Angeles přespříští týden budou, ale přesto dopředu mluví především o hrách, jež zaručeně neuvidíme. Podobné hlasy navíc zaznívají z těch největších společností, podtrhujících tak narůstající obavy o význam a budoucí osud E3. Tímhle se ale momentálně zabývat nebudeme, pojďme ke konkrétním plánům snad i proto, že ne ve všech případech působí line-up tak smutně.

Začněme s Electronic Arts, kteří zveřejnili svůj program slibovaného streamu, který proběhne v sobotu 8. června. Hlavním tahákem má být Star Wars Jedi: Fallen Order, pak se ale bude mluvit o Apexu, Battlefieldu V, The Sims 4 a jedinými novými kousky zůstává nová FIFA a Madden NFL. Pokud jste se těšili na Need for Speed, nebo s menšími ambicemi na dávku povzbudivých informací o Anthemu, nedočkáte se. Jak už jsme vás ale informovali dříve, nové NFS od Ghost Game by mělo stihnout letošní rok, vývojáři se ale nechtějí nechat ničím rozptylovat.

Vývojáři Beyond Good & Evil slíbili, že se před E3 sami ozvou skrze komunitní stream s novinkami a prezentací přímo ze svých kanceláří.

Se stejnými argumenty se ozval i Ubisoft v souvislosti s Beyond Good & Evil 2, na který fanoušci prvního dílu čekají už roky. Ani ten se na E3 neobjeví, což dali vývojáři z Ubisoft Montpeliere najevo prostřednictvím oficiálního blogu. Tvrdí, že ušetřený čas na přípravu prezentace maximálně využijí na vlastní vývoj a navíc slíbili, že se před E3 sami ozvou skrze komunitní stream s novinkami a prezentací přímo ze svých kancelářích. Na tomto místě se pak sluší ještě připomenout slova šéfa Ubisoftu Yvese Guiellmota, který naproti tomu slibuje jednoho dvou neoznámených titulů a z druhé strany už dříve potvrdil, že se nemáme těšit na Skull & Bones, také v souvislosti s tím, že byla hra odsunuta na první čtvrtletí příštího roku.

Co se týče dalšího velkého hráče – Activisionu – ten na E3 rovněž zastoupen nebude, alespoň ve smyslu velkého stánku na výstavní ploše. I tak ale zástupci firmy už v polovině května slíbili, že na výstavě budou a hry odprezentují alespoň novinářům. Mělo by tak dojít třeba na chystaný remaster Crash Team Racing a hlavně včera odhalené Call of Duty. I počínání Activisionu ale zapadá do neveselé skládanky a dost vypovídá o tom, co můžeme od E3 očekávat v příštích letech. Za velké vývojáře pak z nových informací můžeme doplnit ještě CD Projekt RED, který sice Cyberpunk 2077 ukáže za zavřenými dveřmi, ale nepůjde prý o možnost hru si přímo vyzkoušet. Navíc zaznívají hlasy, že hra opravdu nestihne vydání v letošním roce, což komentoval například Jason Schreier z Kotaku na svém Twitteru. Podivoval se, kde lidé berou tu jistotu a vydání v roce 2019 kategoricky odmítnul.

Zdá se tedy, že doopravdy jediní, kdo zůstávají plně oddáni myšlence, že E3 je herně informačním středobodem roku, jsou lidé z Microsoftu. Už od loňského roku slibují, že jejich letošní vystoupení bude za poslední roky největší, což včera v podvečer znovu připomněl Phil Spencer na Twitteru. Potvrdil, že dokončili další část příprav a na konci jim z toho vypadlo rovných 14 her od first party studií, sdružených pod labelem Xbox Game Studios. Jen připomínáme, že se bavíme o společnostech jako 343 Industries, inXile, Obsidian, Turn 10, Undead Labs, Rare, Playground, Ninja Theory nebo Compulsion Games. Podle Spencera je to nejvíc za poslední roky největší počet exkluzivních titulů a je zjevné, že si chtějí pro nastupující generaci vytvořit trochu lepší podmínky, než jaké panují v té současné. Navíc se neustále spekuluje nad tím, že Microsoft skutečně představí svou novou konzoli, takže očekáváme opravdu silnou tiskovku, na které – mimochodem – nebudeme s Jirkou chybět.

Poslední optimistická zprávy pak proudí od menších studií, které v nás pořád udržují optimistické vyhlídky a je pravděpodobné, že letošní ročník E3 zachrání. Pořád se totiž chystají zajímavé hry, které sice nemusí ve výsledku sborem atakovat prodejní rekordy, ale pořád nám dělají velkou radost, případně se na ně těšíme už opravdu dlouho. Jak už jsme dnes psali, téměř jistě se schyluje k oznámení Baldur‘s Gate 3, na E3 by se měli objevit noví Darksiders, informovali jsme vás o Avengers, mluvit se bude o Psychonauts 2, Wasteland 3, zcela pravděpodobně uvidíme Control od Remedy a užuž se těšíme na to, co vám budeme moci povědět o The Outer Worlds od původních autorů Falloutu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru