Beyond Good and Evil 2 údajně hrozí zrušení

Další Skull & Bones? Prý je otázkou času, než bude vývoj pozastaven. Chybí mu vedení

Zdroj: Ubisoft
15. 11. 2021
Název hry: Beyond Good & Evil 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Není těžké domyslet si, že vývoj Beyond Good and Evil 2 neběží zrovna podle plánu. Vývojáři skoro nekomunikují, Michel Ancel od projektu odešel, podobně jako od své další hry Wild, a titul formálně oznámený na E3 v roce 2017 jsme neviděli už několik let. Nehledě na to, že pracovat se na něm začalo minimálně už o deset let dříve a projekt byl opakovaně restartován. Nyní přispěchal s vlastními zákulisními informacemi důvěryhodný insider Tom Henderson a sám nechal fanoušky trochu nahlédnout do toho, co se děje. A není to zrovna pozitivní čtení.

Podle Hendersona teď titul nezapadá do strategie vydavatele, pokud jde o ambice a cíle budoucích her.

V sérii tweetů Henderson tvrdí, že vývoj hry je v krizi, protože od počátku postrádá kreativní vedení, což je problém, který se ještě přirozeně prohloubil po odchodu Michela Ancela loni v září. Ačkoli oficiálně se v té době Ubisoft nechal slyšet, že změna vedení projekt nijak neovlivní a Ancel už nějakou dobu před svým odchodem neměl být do vývoje přímo zapojen. Podle Hendersona je navíc ještě větší problém, že titul teď nezapadá do strategie vydavatele, pokud jde o ambice a cíle budoucích her.

Projekt je prý označován jako Skull & Bones 2.0 v narážce na další problematický titul a ačkoli jeho vývoj zatím nebyl oficiálně pozastaven, někteří vývojáři se prý domnívají, že je jen otázkou času, že se tak skutečně stane. Další údajný vývojář měl leakerovi napsat, že hra je sice stále ve vývoji, ale vzdálená ještě několik let. Spekuluje se o období 2024 až 2025. Samotný Henderson upozornil, že tyto informace je obtížné ověřit, ale věří, že mohou pomoci vnést více světla do toho, co se se hrou děje. A později znovu zdůraznil, že on svým zdrojům věří, přestože se spoléhá na neoficiální informace. Ostatně svou reputaci prokázal opakovaně.

14 let ve vývoji?

Ubisoft naposledy ukázal Beyond Good and Evil 2 v roce 2018. Od té doby se jeho autoři přihlásili jen sporadicky, aby uklidnili fanoušky, že “vše je v pořádku”. Většinou se tak stalo poté, co se objevily nějaké důvody pochybovat o kondici projektu. V posledních finančních zprávách se už o pokračování ani příliš nezmiňoval samotný Ubisoft, zatímco dřív pravidelně ujišťoval, že vývoj pokračuje podle plánu. Byla by obrovská škoda, aby tak potenciálně zajímavá a vizuálně nápaditá hra skončila v propadlišti digitálních dějin.

O pokračování Beyond Good & Evil z roku 2003 se spekulovalo už od roku 2007. Samotný Ubisoft na něj začal lákat o rok později, ale, jak už bylo řečeno, oficiálně se hra představila až v roce 2017. Kromě oficiálních materiálů na internet opakovaně prosáklo několik uniklých videí a obrázků, které naznačují, že ještě před svým odhalením se koncepce několikrát změnila.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru