Starfield, Bethesda Softworks, Bethesda ujišťuje, že Starfield dorazí do června

Bethesda ujišťuje, že Starfield dorazí do června

V souvislosti se spekulacemi kolem Redfallu se to nezdálo příliš pravděpodobné

Zdroj: Microsoft
3. 1. 2023
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 6. 9. 2023 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Ještě před koncem loňského roku se objevily informace, že by kooperativní akce Redfall od vývojářů ze studia Arkane mohla vyjít v květnu. Vývojáři se měli podle informací insiderů rozhodnout pro odklad z března, ale stále by měli splnit v loňském roce vyřčený závazek, že hra bude k dispozici v první polovině roku 2023. Ten ovšem platil i pro Starfield, a příslib se zdál být v souvislosti s Redfallem v ohrožení. Dalo by se totiž očekávat, že studia z rodiny ZeniMaxu, která už necelé dva roky patří Microsoftu, nebudou chtít jít proti sobě a objevily se domněnky, že by veleočekávané vesmírné RPG mohlo dorazit spíše začátkem podzimu. Teď ale Bethesda skrze nově spuštěné stránky podpory a sekci často kladených otázek a odpovědí tyto úvahy zcela popírá a také vydání Starfieldu by mělo proběhnout do června.

„Na kdy připadá datum vydání Starfieldu,“ nabízí se v příslušné sekci otázka, na kterou přichází jasná odpověď. „Starfield dorazí exkluzivně na Xbox Series a PC v první polovině roku 2023,“ tvrdí vývojáři a opakují to, co už zaznělo loni v květnu, kdy byly obě zmiňované hry odsunuty na rok 2023. Nejde tudíž o oznámení termínu vydání, ale pouze potvrzení toho, že se plány očividně nezměnily a hráči se tak v první půlce roku mohou těšit na poměrně vydatnou porci. Samozřejmě za předpokladu, že se v nadcházejících měsících nic nezmění a vývojáři dokončí všechny stanovené úkoly včas. Nicméně s přihlédnutím k tomu, že hra měla původně dorazit 11. listopadu 2022, by už další odklad nemusel být nutný, i když v odvětví her a zejména v souvislosti s daty vydání nelze s určitostí říct takřka nic.

Pokud vás zajímají nové informace o Starfieldu či o hrách od Microsoftu obecně, spekuluje se rovněž o konferenci, kterou by měl pořádat Xbox už v dohledné době. Diskuzi živí zejména fakt, že Microsoft neukázal nic většího na The Game Awards, ale přichází i náznaky od insiderů a známých novinářů, kteří zmiňují akci XO, která probíhala naposledy před pandemií koronaviru. S touto teorií přišel například magazín Windows Central, který tipuje akci na první čtvrtletí roku, což je navíc v souladu s náznaky od marketingového ředitele Xboxu Aarona Greenberga, který po TGA tvrdil, že fanoušci už na nové informace nebudou čekat příliš dlouho. Nechme se proto překvapit, s čím Microsoft přijde a zda vedle Starfieldu dojde také na další dlouho neviděné projekty, jako jsou Forza Motorsport, Fable nebo Perfect Dark.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru