Quake, Bethesda Softworks, Bethesda oznámila a rovnou vydala remaster Quaka

Bethesda oznámila a rovnou vydala remaster Quaka

Vylepšenou verzi připravilo studio Night Dive. Novou epizodu přidali i autoři Wolfa

Zdroj: Bethesda
20. 8. 2021
Název: Quake Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 8. 2021

Včera v podvečer odstartoval letošní ročník QuakeConu, kolem kterého už několik týdnů kroužili insideři se zaručenými zprávami od svých zdrojů. Jedna z nich mluvila o tom, že se během třídenní digitální akce dočkáme oznámení revitalizované verze legendární střílečky Quake a v tuto chvíli už můžeme potvrdit, že šlo o pravdivou zprávu. Lidé z Bethesdy ale fanoušky potěšili dvojnásob, protože speciální výroční verzi Quaka rovnou vydali na obou generacích PlayStationu i Xboxu, dále na Switchi a v neposlední řadě také na PC, kde je možné vzít zavděk verzi z Game Passu.

Za vývojem remasteru nestojí studio id Software, ale vývojáři z Night Dive, kterým sekundovali také odborníci z MachineGames. Night Dive se postarali o grafické vylepšení základní hry a obou jejich oficiálních datadisků – The Scourge of Armagon a Dissolution of Eternity – které si budete moci užít v rozlišení 4K a za přítomnosti vylepšených modelů, textur, systému nasvícení, vyhlazování hran či hloubce ostrosti. Pokud navíc hodláte hrát vylepšeného Quaka na nových konzolích, v dohledné době byste se měli dočkat bezplatného next-gen updatu, který by měl zpřístupnit možnost zahrát si až ve 120 fps.

Co se týče zapojení MachineGames, postarali se nejen o oprášení vlastního přídavku Dimension of the Past, který připravovali před pěti lety ke 20. výročí, ale přidali zcela novou epizodu Dimension of the Machine. Dohromady tak hráči dostávají opravdu solidní porci obsahu, kterou podtrhuje i podpora modifikací na PC, resp. vybrané modifikace dostupné také pro konzolové verze, jako tomu bylo například u podobné iniciativy s Doomem před dvěma lety. A samozřejmě ve hře nechybí multiplayer, do kterého se můžete pustit i v režimu rozdělené obrazovky, případně se spojit do čtyřčlenné skupinky a v rámci pravidel kooperace projít kampaní.

Quake si můžete koupit za cenu odpovídající 10 dolarům na zmiňovaných platformách, případně využít nabídky bezplatného přístupu k remasteru, vlastníte-li původní hru na Steamu nebo v obchodě Bethesdy. Jak už bylo uvedeno výše, Quake pro Windows a Xbox je rovněž zahrnutý do nabídky Game Passu, kam jako dárek přibyl také Quake II a legendární Quake III Arena.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru