Fallout 76, Bethesda Softworks, Bethesda komentuje spekulace o F2P verzi Falloutu 76

Bethesda komentuje spekulace o F2P verzi Falloutu 76

Komu by přechod na specifický platební model pomohl a koho by rozzlobil?

23. 1. 2019
Název: Fallout 76 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2018

V uplynulých dnech se začalo hojně spekulovat nad tím, že vývojáři z Bethesdy plánují zachránit situaci kolem Falloutu 76 tím, že ji přepnou na free to play platební model. Jako první se o této možnosti zmínil youtuber s přezdívkou TheQuartering, kterého sleduje bezmála 400 000 fanoušků a inkriminované video má přibližně stejný počet zhlédnutí. TheQuartering bere v potaz několik faktorů a naznačuje, že se už celá situace dala do pohybu. V první řadě se odvolává na dva na sobě nezávislé zdroje z Austrálie, které mu potvrdily, že Bethesda stahuje Fallout 76 z australského řetězce EB Games, což se při procházení online katalogu zmíněného obchodu skutečně děje.

Standardní edice hry se již na EB Games koupit nedá a zásoby v době natáčení videa docházely i dalším velkým prodejcům, jako je Amazon nebo Best Buy. Podle dalších spekulací stahovala Bethesda zásoby za účelem redistribuce, ve světle špatného přijetí hry a velkého počtu nejrůznějších problémů ale věřil uvedenému důvodu jen málokdo. Přesto se našli tací, kdo na vlnu spekulací nenaskočili a zmiňovali prostý zájem Bethesdy, potažmo ZeniMaxu, ušetřit za prostory ve skladech, když se hra – alespoň v kamenných prodejnách – neprodává dle očekávání. Kvůli přechodu na free to play model by pak navíc musela Bethesda řešit další nepříjemnou kauzu a vymýšlet odškodnění, kterým by se omluvila všem, kdo za hru zaplatili. A pokud máme věřit blogu Bethesdy, hru i přes ne zrovna pozitivní kritiku hrají miliony hráčů, kterým vývojáři na konci loňského roku děkovali za přízeň.

Nezdálo se proto pravděpodobné, že by na sebe chtěla Bethesda sama dobrovolně strhávat další pozornost pouhé dva měsíce po vydání, bez ohledu na to, že se free to play platební model výhledově jeví jako použitelný a pomohl by přilákání ještě většího počtu hráčů podobně, jako se děje u starších MMO her. Pokud jste ale spekulacím nevěřili, Bethesda vaše přesvědčení podtrhuje vyjádřením na Twitteru – na jeden rozhořčený vzkaz, který vývojářům téměř vyhrožoval, že za přechod na free to play bude tentokrát požadovat mnohem víc než ubohých 500 Atomů, dostal jasnou odpověď: „Na těchto spekulacích není ani trocha pravdy.“

Že se výrok Bethesdy automaticky stal dalším terčem vtipů a posměšků, je věc druhá. Vývojáři v uplynulých měsících nebyli ve všem zcela upřímní a podle reakcí na Twitteru to vypadá, že hráči i na jasné sdělení hledí s mírnou skepsí. Pochopitelně zmiňují protichůdné informace kolem nylonové tašky, která měla být taškou plátěnou, anebo nevkusnou lahev s ne moc dobrým rumem. V tomto případě je ale zřejmě jasno a nějakou dobu se na poli platebního modelu Falloutu 76 nic významného dít nebude.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru