Valorant, Riot Games, Beta Valorantu končí za týden, plná verze je na spadnutí

Beta Valorantu končí za týden, plná verze je na spadnutí

Vývojáři překonali svůj odhad a hru vydají před začátkem léta. Chybět nebude nová mapa

Zdroj: Riot Games
21. 5. 2020
Název: Valorant Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 6. 2020 Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 6. 2020

Když vývojáři z Riot Games spouštěli 7. dubna uzavřenou betu své nové týmové střílečky Valorant, oddalovali dotazy na budoucí uvedení plné verze nejprve informacemi o několikaměsíčním období, které je nutné vyplnit testováním, vylepšováním a optimalizací všech důležitých aspektů. Střídmé odhady, že se hra dočká ostré verze už v létě, proto nebrali hráči příliš vážně, zvlášť, když se s pozvánkami do hry v jisté chvíli doslova roztrhl pytel a téměř každý, kdo chvíli sledoval partnerský a později v podstatě jakýkoliv stream Valorantu na Twitchi, se mohl do hry dostat a nerušeně hrát. Na dnešní den si nicméně Riot Games přichystali překvapivou zprávu, která nejprve oznamuje blížící se konec bateverze a následně i nečekaně brzké spuštění Valorantu ve velkém.

Zapište si proto dvě důležitá data – první z nich připadá na čtvrtek 28. května, kdy dojde k vypnutí serverů a ukončení uzavřené bety ve všech regionech. Stýskat se vám po Valorantu ale nejspíš ani nestihne začít, protože už o pět dní později – tedy 2. června – bude Valorant zpět ještě silnější. „Naším cílem vždycky bylo uvést Valorant co nejrychleji ve všech koutech světa, takže jsme v souvislosti s 2. červnem v opravdu velkém očekávání. Tým se těší, až začne plnit svůj závazek pro nadcházející desetiletí,“ říká v tiskové zprávě výkonná producentka Valorantu Anna Donlon.

Nové servery budou umístěny v Atlantě, Dallasu a na našem kontinentě v Londýně, Madridu a nejblíže ze všech také v polské Varšavě.

Na konto změn dále uvádí, že se hra dočká začátkem příštího měsíce dalšího obsahu v podobě nového herního módu, agenta i mapy. Vývojáři z Riot Games si navíc vzali za povinnost, rozšířit serverovou kapacitu, aby snížili latenci a umožnili dalším hráčům užít si akci bez jakéhokoliv omezení. Nové servery budou umístěny v Atlantě, Dallasu a na našem kontinentě v Londýně, Madridu a nejblíže ze všech také v polské Varšavě. Jaký to bude mít skutečný dopad na výkon hry v České republica a na Slovensku, je momentálně předmětem spekulací, očekáváme však, že do budoucna se síť serverů ještě zahustí a k žádným výrazným problémům s dostupností či výpadky by docházet nemělo.

Vývojáři následně v navazujících rozhovorech shrnují dosavadní etapu Valorantu a s ohledem na obrovskou míru popularity jsou samozřejmě spokojení. Hra lámala rekordy sledovanosti a daří se jí i na denní bázi, což pro televizní stanici ESPN potvrdila právě Anna Donlon. Uvedla, že hru hraje denně kolem tří milionů hráčů, což je přibližně trojnásobek denního počtu hráčů Counter-Striku a téměř pětinásobek hráčů Dota 2. Čísla ale pochopitelně nelze porovnávat jedna ku jedné, vzhledem k tomu, že Valorant je žhavou novinkou, zatímco CS:GO a Dota 2 mnohaletými stálicemi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru