Beecarbonize, Charles Games, Beecarbonize přidává nové karty a hardcore mód

Beecarbonize přidává nové karty a hardcore mód

Česká hra dostala velký update, zohlednila podněty od fanoušků a bojuje o další ocenění

Zdroj: Charles Games
22. 6. 2023
Název: Beecarbonize Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 1. 3. 2023

Česká karetní strategická hra Beecarbonize od studia Charles Games se dočkala nového velkého updatu. Vývojáři při této příležitosti rekapitulují, že za první tři měsíce si titul stáhly desítky tisíc hráčů z celého světa a byl rovněž nominovaný na prestižní ocenění Apple Design Award. Zmíněná nová aktualizace podle autorů hru posouvá na zcela novou úroveň. Beecarbonize se rozšiřuje o 30 úplně nových karet, nové ilustrace, ale také o hardcore mód pro pokročilé hráče. “Významnými změnami prošel i samotný herní systém, který je nyní robustnější a umožňuje komplexnější strategie,” slibují autoři.

“Z celosvětového úspěchu Beecarbonize jsme měli obrovskou radost a pracovat na vylepšeních jsme tak začali prakticky okamžitě,” říkají vývojářky Alex Petrova a Lucie Tvarohová. „Zejména zkušenější hráčky a hráči Beecarbonize hru dohráli celkem rychle – pro ně jsme připravili režim vyšší obtížnosti i achievementy, které je motivují hru důkladně prozkoumat a vymyslet důmyslnější strategie. Hráčky a hráči nyní navíc mají možnost porovnat svoje výsledky s ostatními,“ vysvětluje Alex Petrova.

„Naprostá většina hráčů hru hraje na menších displejích, čemuž jsme ji přizpůsobili.“

Zmíněné nové karty znázorňují další technologické nebo společenské výdobytky a přírodní katastrofy. “Významně jsme vyladili uživatelské rozhraní hry, aby bylo přehlednější, přístupnější a čitelnější. Naprostá většina hráčů hru hraje na menších displejích, čemuž jsme ji přizpůsobili,” uvedla Lucie Tvarohová. “Zohlednili jsme také řadu podnětů od našich hráček a hráčů, aby byl herní zážitek ještě lepší a zároveň se neztratila myšlenka, s kterou jsme hru tvořili, tedy přiblížit lidem, jak komplexní problém klimatická změna představuje,” dodává.

Ačkoli na Apple Design Awards našla hra ve své kategorii přemožitele v podobě titulu Endling, bojuje v tuto chvíli o další ocenění v rámci soutěže Games for Change nebo na brazilském BIG Festivalu.

Beecarbonize si můžete zdarma stáhnout na App Storu, Google Play a ve verzi pro PC na itch.io. Více podrobností o hře najdete v našem archivu, případně se můžete zaposlouchat do rozhovoru s Charles Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru