Beecarbonize je nominovaný na Apple Design Awards

Česká hra od studia Charles Games může získat prestižní ocenění

Zdroj: koláž/Vortex
24. 5. 2023
Název: Beecarbonize Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 3. 2023 Platformy: , , Žánr:

České studio Charles Games si usiluje o prestižní ocenění v rámci Apple Design Awards. Jeho bezplatná strategie Beecarbonize byla nominována coby jeden z finalistů soutěže v rámci kategorie Social Impact. “Máme obrovskou radost, že jsme se umístili po boku takových velkých jmen, jako jsou populární aplikace Headspace nebo Duolingo, ale taky oceňovaných her, jako je Hindsight a Endling,” uvedl Ondřej Trhoň z Charles Games. V dalších kategoriích jsou pak nominované třeba hry Diablo Immortal nebo Resident Evil Village.

Vývojáři Beecarbonize se současně pochlubili, že už mají na kontě přes 50 tisíc stažení. V případě vítězství by toto číslo mohlo významně povyskočit. Už samotná nominace ale znamená velký úspěch. Apple vyhlásí vítěze 5. června na tradiční konferenci WWDC23. Hra se ale bez ohledu na to dál rozvíjí. “Aktuálně dokončujeme práce na nové velké aktualizaci, která do karetní hry s klimatickou změnou jako hlavním protivníkem přidá achievementy, nové výzvy, nové karty, vylepšenou grafiku a mnoho dalšího,” láká Ondřej Trhoň.

Apple Design Awards se udělují klaždoročně od roku 1997. V roce 2016 toto ocenění získala hra Chameleon Run od Jána Ilavského a studia Hyperbolic Magnetism. V kategorii Social Impact už byla v roce 2021 nominovaná jiná hra od Charles GamesAttentat 1942.

Zdroj: Charles Games

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru