Beautiful Desolation, The Brotherhood, Beautiful Desolation nám předvede postapokalyptickou Afriku

Beautiful Desolation nám předvede postapo Afriku

Nová adventura nás vezme do vzdálené budoucnosti, v níž se z přítomnosti staly legendy

17. 2. 2020
Název: Beautiful Desolation Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 26. 2. 2020

Jak se nám momentálně nedostává novinek o velkých hrách, můžeme se o to aktivněji věnovat těm titulům, které by se nám jindy třeba neprobojovaly do hledáčku. Po projektech Broken Roads a Wolcen, o nichž jsme vás informovali o víkendu, nám padla do oka dvourozměrná izometrická postapokalyptická point-and-click adventura Beautiful Desolation. Za hrou stojí studio The Brotherhood podepsané pod velmi dobře hodnoceným hororem Stasis z roku 2015.

Autoři nás slibují vzít do vzdálené budoucnosti, kde budeme řešit hádanky, urovnávat konflikty, potkávat nové přátele, ale také bojovat proti mocným protivníkům. Unikátní estetickou stránku vývojáři popisují jako takzvaný tribal punk a stejně zvláštní jako prostředí a svět, v němž se budeme pohybovat, mají být i postavy, tvorové a zvířata, na něž narazíme. Krajina má být přitom inspirovaná africkou přírodou, konkrétně subsaharskou florou a faunou. Toto prostředí má umožnit vytvořit úplně nový a originální svět.

Příběh není na rozdíl od klasických adventur tak lineární a hra obsahuje rovněž souboje.

Ve virtuálním světě prý budeme nacházet ozvěny minulosti, ale i střípky budoucnosti, která závisí i na našich akcích. Beautiful Desolation láká na mnohé obtížné volby a rozhodnutí, která na dlouho ovlivní zdejší svět. Abychom mohli cestovat dál, musíme například vyjednat bezpečný průchod s místními vůdci. Ale čekají nás i složitější překážky.

Navštívíme zničená města, vesnice, pevnosti i naprostou pustinu. Tady všude narazíme na pozůstatky podivné technologie, která má působit retrofuturistickým dojmem. V tomto světe už je naše minulost součástí legend, naznačuje tým. Hlavní hrdina Mark vytržený ze svého času tu přitom pátrá po svém bratrovi. Příběh ale není na rozdíl od klasických adventur tak lineární a hra obsahuje rovněž souboje.

Hudební doprovod má na svědomí australský skladatel Mick Gordon, jehož soundtrack ozdobil už dříve kromě mnoha jiných hry jako Wolfenstein: The New Order, Wolfenstein: The Old Blood, Prey nebo Doom z roku 2016 a uslyšíme ho i v Doomu Eternal.

Beautiful Desolation v roce 2017 prošel úspěšně kampaní na Kickstarteru. Autoři tu vybrali přes 138 tisíc dolarů a podpořil je i Brian Fargo. Studio The Brotherhood bylo založeno v roce 2015 bratry Bischoffovými. Sídlí v Kapském Městě v Jihoafrické republice, takže není těžké uhádnout, odkud se bere vizuální inspirace. Tým také spolupracuje také s inXile Entertainment na RPG Wasteland 3.

Hra vyjde na Steamu i na GOGu už 26. února a autoři úplně nevyloučili, že by se v budoucnu mohla objevit i na konzolích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru