Beat Saber, Beat Games, Beat Saber už má na kontě 2 miliony prodaných kusů

Beat Saber už má na kontě 2 miliony prodaných kusů

Prodalo se také 10 milionů skladeb. Nové DLC přinese exkluzivní hudbu od Timbalanda

Zdroj: Beat Games
18. 3. 2020
Název: Beat Saber Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 1. 5. 2018

Česko-slovenští vývojáři ze studia Beat Games odhalili další hudební balíček, který už 26. března doplní obsah VR hitu Beat Saber. O složení nového music packu, který se bude prodávat za cenu odpovídající 8 dolarům, se ve spolupráci s vývojáři postaral rapper a producent Timbaland, který pro Beat Saber připravil pětici exkluzivních skladeb, vycházejících z nejrůznějších žánrů. Na jejich tvorbě se navíc vedle samotného Timbalanda podíleli další umělci jako Bruno Martini, Kaydence, Nash Overstreet nebo Sid Tipton a na ukázku z jedné ze skladeb se můžete podívat i v prvním teaseru. V době vydání DLC budou navíc dostupné jednotlivé skladby také na iTunes, Spotify a Apple Music, takže si je mohou zájemci zakoupit po 2 dolarech a poslechnout i mimo Beat Saber.

„Původní myšlenka, oslovit Timbalanda coby autora hudebního balíčku pro Beat Saber, přišla ve skutečnosti jen několik měsíců po vydání hry. Ján [Ilavský] a já jsme jeho obrovští fanoušci […] takže je to takový náš splněný sen,“ říká v souvislosti s oznámením hudební skladatel Jaroslav Beck na svém Instagramu. Zároveň vyjadřuje přesvědčení, že se z Beat Saberu stává významná hudební platforma a očekává, že dalším krokem bude vydávání původní hudby právě skrze hru, kterou společně s Jánem Ilavským a Vladimírem Hrinčárem dostali do světa. Prožitek z hudby v Beat Saberu je navíc přímo spojený s pohybem, a i to je podle Becka velmi důležitý aspekt: „Když přesekáváte kostky, v podstatě si vytváříte [k dané skladbě] svalovou paměť, což je opravdu unikátní způsob, jak si v dnešní době užít hudbu.“

Timbaland Music Pack

Balíček bude k dispozici 26. března pro všechny dostupné platformy za cenu odpovídající 8 dolarům. Skladby bude možné zakoupit i samostatně prostřednictvím iTunes, Spotify a Apple Music. Music pack obsahuje následující skladby:

- Sid Tipton, Timbaland - Has A Meaning
- Kaydence, Timbaland - Dumb Thingz
- Wavezswavesz - While We’re Young
- Nash Overstreet, Karra & Common Strangers - What I Like
- Bruno Martini, Timbaland - Famous ft. Jake Davis

Kromě nového hudebního balíčku ale společnost Oculus VR odhalila také prodejní statistiky Beat Saberu i samotné hudby, a jak už prozradil titulek zprávy, hra překonává další milník. Po milionu prodaných kusů, o kterém se mluvilo v březnu loňského roku, má rytmická hra na kontě o další milion prodaných kopií víc a v souvislosti se skladbami je statistika ještě lichotivější. Oculus VR uvádí, že se v rámci DLC prodalo dohromady více než 10 milionů tracků a magazín Road To VR přichází i s odhadem dosavadních tržeb. Při započítání 1 milionu prodaných kusů hry za early access cenu 20 dolarů, dalšího milionu za stávající cenu 30 dolarů, 5 milionů skladeb samostatně za 2 dolary a zbývajících 5 milionů v bundlech – tedy za 1,5 dolaru, bavíme se neoficiálně (!) o přibližně 67 milionech dolarů v hrubých tržbách, tedy 1,6 miliardách korun.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru