Bayonetta 3, Nintendo, Sega, Bayonetta 3 vyjde podle nového traileru příští rok

Bayonetta 3 vyjde podle nového traileru příští rok

Čtyřleté čekání je u konce. PlatinumGames ukázali gameplay záběry s démony a čarodějnicí

Zdroj: Nintendo, Sega
24. 9. 2021
Název: Bayonetta 3 Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Čtyři roky čekání na Bayonettu 3 jsou téměř u konce. Vývojáři ze studia PlatinumGames na včerejší prezentaci Nintenda konečně ukázali první gameplay trailer, navazující na oznámením z roku 2017, a potěšili tak vytrvalé fanoušky, kteří v minulosti už nad osudem třetího dílu téhle velmi stylové hack’n’slash akce pochybovali. Bezmála čtyři minuty záběrů představují několik cutscén, samotnou hlavní hrdinku s pozměněnou podobou a hlavně spoustu soubojů, v nichž hrají hlavní roli démoni. Tentokrát je navíc v kůži Bayonetty budeme moci i přímo ovládat a zažít tak ještě spektakulárnější potyčky nežli v předchozích dílech. Co víc, trailer v samém závěru slibuje vydání v příštím roce, čímž by se uzavřela nepříjemně dlouhá pětiletka a Switch by obdržel další z řady velmi očekávaných titulů.

Odvysílání gameplay traileru doprovázejí slova vedoucího vývoje Hidekiho Kamiji, který se ve svém vzkazu nejprve omlouvá za dlouhé čekání. Ostatně, dlouhou dobu mezi oznámením a prvními konkrétními informacemi o hře reflektuje v úvodu traileru také samotná hlavní hrdinka, která se rovněž omlouvá za to, že byla tak dlouho pryč. Nyní ale fanouškům slibuje všechno, co si kdy přáli, což laškovně doprovází i svým typickým pomrknutím. „Za čtyři roky měli lidé určitě spoustu obav, co se děje s Bayonettou 3 a ptali se, zda na ní ještě opravdu pracujeme,“ připomíná nepříjemné chvilky Kamija. „Stejně, jako všichni ostatní chtějí vidět Bayonettu 3 co nejdříve, i my jsme hořeli touhou ukázat vám ji,“ dodává výkonný ředitel PlatinumGames a vyjadřuje velké potěšení nad tím, že tento okamžik konečně nastal. Dodává také, že dojmy hráčů nepochybně dodají vývojářskému týmu další energii a fanoušci se prý mají těšit na další tajemství, která hra postupně odhalí.

Co se týče hry jako takové, fanoušci komentují zejména vzhled hlavní hrdinky. Vždy stylová Umbra Witch vypadá trochu jinak, o její novou podobu se ale postarala původní návrhářka Mari Šimazaki. „Tentokrát Bayonetta doslova vtančí do boje a bude při tom vypadat ještě elegantněji, než kdykoliv před tím,“ říká Kamija ve svém příspěvku na oficiálních stránkách studia. A musíme mu dát za pravdu, vzhledem k dvojici copánků a jejímu tanečnímu umění v druhé části videa. Právě tancem s největší pravděpodobností ovládá velké démony, kteří se objevují na scéně coby její summoni. V takových okamžicích se kamera náležitě oddálí, aby pojmula celou scénu, ale přesto nechává vyniknout i v té chvíli malou hrdinku, která rozhodně nešetří hláškami a i ona nadále aktivně vstupuje do boje.

I to pak bude zřejmě součást aktuálního Kamijova slibu, že hra předčí cokoliv, co si hráči v průběhu let vysnili, bez ohledu na to, jak velká jsou jejich očekávání. A faktem zůstává, že přes 500 tisíc zhlédnutí za deset hodin naznačuje, jak moc se fanoušci na návrat Bayonetty těší. Hrát se bude výhradně na Nintendu Switch a nepochybujeme, že od tohoto okamžiku už budou lidé z PlatinumGames sdílnější. V minulosti jim komunikace kolem hry příliš nešla a naposledy Kamija vysvětloval, že ne všechno je v jejich moci. Důležité je nakonec také dodat, že on sám na vývoj sice dohlíží a formálně jej vede, ale creative directorem se stal jeho nejbližší kolega Jusuke Mijata. Toho Kamija označil za dlouholetého a důvěryhodného spolupracovníka, nezapomněl ale dodat, že Mijata umí být někdy docela potrhlý. A hádáme, že to je přesně to, co Bayonetta 3 potřebuje.

Více informací o včerejším vysílání Nintendo Direct vám přineseme v samostatném článku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru