Bayonetta 3 má po letech konečně datum vydání

Pokračování vyjde v říjnu, letošní vydání potvrzuje nový trailer plný akce a démonů

Zdroj: PlatinumGames
13. 7. 2022
Název hry: Bayonetta 3 Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 28. 10. 2022 Platformy: Žánr:

Fanoušci hack’n’slash série Bayonetta se konečně mohou přestat obávat, zda třetí díl letos skutečně dorazí. Zatímco ještě před několika hodinami dávaly naději pouze zprávy o přiřazení ratingu, nyní vydání hry ještě letos PlatinumGames a Nintendo potvrdily. Stane se tak 28. října 2022, přičemž toto oznámení samozřejmě doplňuje nový trailer a řada informací.

V tomto pokračování nebude hlavní hrdinka Umbra sama, jelikož bude muset spojit síly s dalšími, například s Violou. Ta se stane novou hratelnou postavou, je popisována jako čarodějka ve výcviku, která je však schopna rozpoutat peklo společně se svým kočičím společníkem, démonem Cheshirem. Objeví se ale i celá řada dalších Bayonett, jež pomohou v boji proti zlu a uměle vytvořeným biologickým zbraním zvaným Homunculi (z latinského homunculus – človíček, v novém významu též uměle stvořený člověk). Kromě arzenálu zbraní bude k dispozici i nová schopnost nazvaná Demon Masquerade, která dokáže nasměrovat démony v boji a kombinuje silná komba a démonické síly k likvidování nepřátel. Během boje bude navíc možné přivolávat své démonické mazlíčky jako jsou Gomorrah, Malphas nebo Phantasmaraneae, i ti mohou do bitev zasáhnout a využít svých schopností. Kromě Tokia se navíc podíváme i do Číny, kde budeme moci obdivovat například krásu tamních hor, ale jsou slibovány i další lokality.

Bayonetta 3 byla poprvé oznámena už v prosinci 2017 prostřednictvím krátkého teaseru během The Game Awards, poté se ale často spekulovalo, zda nebyla hra zrušena. Fanoušci byli nicméně opakovaně ubezpečováni, že ke zrušení nedošlo. V září minulého roku se vývojáři z PlatinumGames s pokračováním Bayonetty opět připomněli a v uvedeném traileru slibovali vydání letos. Nakonec se tak přece jen stalo, ačkoli řada lidí začala opět vzhledem k dalšímu panujícímu tichu pochybovat. Čekání je tedy téměř u konce, hry se ovšem opět dočkají pouze hráči na Nintendu Switch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru