Battlefield V běží na integrované grafice od Intelu v 1080p

Řada procesorů Tiger Lake myslí i na hráče. Velké hry bude možné hrát i na notebooku

Zdroj: Electronic Arts
18. 6. 2020

Začátkem letošního roku Intel poodhalil chystanou řadu grafických karet. Ty tentokrát nemají zastávat role prosté výplně základních desek notebooků, nicméně stejně tak se dle dostupných informací ještě nechystá ani plnohodnotný útok na segment trhu, kde vládnou AMD a Nvidia. Ovšem už jen v rámci integrovaných grafických čipů by měla situace významně pokročit a nová řada souhrnně označovaná jako Tiger Lake přinese výkon použitelný patrně i pro hráče. Čerstvým důkazem těchto slov je krátká ukázka akce Battlefied V, jež běhá na nové grafické kartě od Intelu.

Battlefield V běžel v rozlišení 1080p, na vysoké nastavení detailů a snímkovací frekvence se stále držela okolo 30 fps.

Pár vteřin ze hraní přinesl Ryan Shrout z Intelu a pochlubil se jimi na Twitteru. Více informací slibuje prozradit později v průběhu roku, nicméně už nyní si pochvaluje celkový dojem, a to i navzdory faktu, že nejde o finální verzi čipu. „Působivý a odlehčený zážitek s grafikou Xe! Software a drivery jsou ještě v rozpracované verzi, je to ale poprvé, co jsem viděl Battlefield takto běžet na integrované grafické kartě.“ V řeči čísel to znamená, že Battlefield V běžel v rozlišení 1080p, na vysoké nastavení detailů a snímkovací frekvence se držela okolo 30 fps. To se nemusí na první pohled zdát mnoho, mějme ale na paměti, že jde přeci jen o grafickou kartu integrovanou do procesoru a nikoli o samostatné a násobně dražší řešení. V tomto případě jde navíc o pravděpodobně slabší z několika chystaných variant a dle předchozích informací Intel simultánně chystá i silnější verze.

Podobná zpráva o potenciálu menších zařízení přitom není z poslední doby jediná. V uplynulých měsících jste mohli zaznamenat řadu zajímavých informací, jak už i jindy slabé a třeba i notebookové grafické karty stačí na zprostředkování herních zážitků i náročnějším hráčům. Například Nvidia věří, že její herní grafiky budou porážet i novou generaci konzolí. Vedle toho jste se mohli dočíst i o zajímavé kombinaci handheldu a notebooku jménem GPD Win Max, jež má potenciál rozchodit třeba i Gears 5 či Metro Exodus. Za další Alienware představil robustní koncept kapesního PC a koneckonců se může blížit i doba, kdy grafické karty nebudou třeba ani vůbec potřeba. Například Ryzen Threadripper 3990X dokáže rozjet Crysis i bez pomoci dodatečné grafické karty. Uvidíme ale, jak bude situace vypadat po příchodu nových konzolí. Lze očekávat, že hardwarová náročnost her v obecném měřítku vzroste, což se přeneseně bude týkat i trhu s PC hrami.

Běžící Battlefield V je každopádně zajímavou demonstrací, co připravovaná novinka dokáže. Zde se navíc nejedná ještě ani o finální produkt. A vzhledem k tomu, že předchozí představení alespoň textem naznačovalo fungující Destiny 2 nebo Warface, je proto zjevné, že Intel už skutečně myslí i na hráče. Prozatím ale ještě neznáme datum vydání nové série grafických karet a nevíme dokonce ani to, jak široká produktová řada Tiger Lake vůbec bude.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru