Battlefield 2042, Electronic Arts, Battlefield 6 se má vrátit do současnosti a pojmout 128 hráčů

Battlefield se vrátí do současnosti a pojme 128 hráčů

Pokračování série od DICE je prý inspirováno trojkou a údajně míří i na staré konzole

Zdroj: EA
18. 1. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Oficiálních informací o Battlefieldu 6 je poskrovnu a o to víc se v posledních měsících spekuluje. S čerstvou várkou přišel insider a leaker Tom Henderson, který patří mezi ty důvěryhodné. Odvolává se přitom na zdroje, které mají být obeznámené s plány studia DICE. Battlefield 6 se má v první řadě vrátit z historie do současnosti. Některé mapy mají být navržené až pro 128 hráčů a i když EA řekli, že půjde o skutečný next-gen, hra má vyjít také na konzole PlayStation 4 a Xbox One.

V tomto případě ovšem pravděpodobně nenabídne multiplayer pro 128 hráčů, ale maximálně pro 64. Oproti novým konzolím a PC může být také omezena pověstná destrukce v rámci enginu Frostbite. Podle Hendersona ale staré konzole nemají omezovat next-gen verzi. Důvodem je údajně skutečnost, že na dosluhující systémy se soustředí úplně jiný tým. Podpora last-genu by dávala smysl i díky tomu, že nové konzole se zatím dostávají mezi hráče pomaleji, než by si samotní fanoušci přáli.

Battlefield 6 měl být inspirovaný a ovlivněný hlavně populární trojkou.

Tom Henderson uvedl, že minimálně nějakou dobu se pracovalo také na režimu battle royale pro Battlefield 6, ale v tuto chvíli si není jistý, zda se s ním stále počítá. S ohledem na velikost map a velké množství hráčů by to mohlo dávat smysl, ale je třeba si také připomenout, jak v konkurenci dalších značek včetně Call of Duty dopadl Firestorm pro Battlefield V. Na rozdíl od Blackoutu natožpak Warzone velkou díru do světa neudělal.

Spekuluje se, že by Battlefield 6 měl být inspirovaný a ovlivněný hlavně populární trojkou. Hra by se také mohla jmenovat jednoduše jen Battlefield, tedy bez číslovky, tvrdí Henderson. Prý jde o takzvaný soft reboot série.

Chystá se kromě nového dílu i remaster trojky?

Battlefield 6 by měl vyjít letos před Vánoci a má mít bezprecedentní rozsah, za což podle EA vděčí i novým konzolím. Už loni na podzim šéf EA Andrew Wilson prohlásil, že probíhají první testy a vývojáři prý mají dobrou zpětnou vazbu.

Už dříve se spekulovalo, že kromě Battlefieldu 6 se údajně chystá i remaster trojky, což by dávalo smysl, pokud by hry měl pojit třeba i příběh. S informací přišel jiný důvěryhodný leaker, podle nějž se budou obě hry prodávat společně. Youtuber Daqarie, který ještě před oficiálním oznámením přinesl informace o Battlefieldu 1 a V sliboval, že půjde o doprovodný titul, který EA připojí k úplně nové hře. Opakoval by se tak scénář, který znají třeba fanoušci konkurenčního Call of Duty od společnosti Activision. I podle tohoto zdroje mělo být plnohodnotné pokračování zasazeno opět do moderního období.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru