Battlefield 2042 má 30 tisíc negativních recenzí na Steamu

Nejde o typický review bombing. Záporně hodnotí i 23 tisíc lidí, kteří odehráli víc než 10 hodin

22. 11. 2021
Název hry: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Jak už jsme uvedli v naší recenzi Battlefieldu 2042 – ve hře možná tříme potenciál a s adekvátními úpravami či změnami může stanout po boku oblíbených dílů, aktuální stav tomu ale zabraňuje z mnoha důvodů a rozhodně nejde jen o grafiku či destrukci. Fakt, že se hrou nejsou spokojeni ani fanoušci, se po pátečním plnohodnotném uvedení hry projevilo na Steamu, kde se začaly první recenze objevovat už v době předběžného přístupu a další vlna přišla o víkendu. Momentálně má hra 42 tisíc recenzí, z čehož necelých 11 tisíc je pozitivních a přes 30 tisíc negativních. Celkové skóre tak podle Steamu odpovídá hodnocení spíše záporné a kvůli množství negativních verdiktů se hra dostala už na 9. místo v žebříčku nejhůře hodnocených titulů na této platformě.

Zdroj: Steam250.com

Podobně, jako v případě uživatelského hodnocení na Metacriticu, není radno činit unáhlené závěry. Jak už zaznělo mnohokrát, hráči se zpovídají v hodnocení jen sami sobě a často do těchto verdiktů promlouvají emoce. V případě Metacriticu sice došlo na úpravu pravidel, podle kterých lze uživatelské recenze psát až několik dní po vydání hry, ale přesto je možné udělovat hodnocení 0/10 bez jakéhokoliv komentáře a pomocí obligátního review bombingu shodit v podstatě jakoukoliv hru. Čím větší je ale rozdíl mezi uživatelským hodnocením a recenzemi herních magazínů, tím pravděpodobnější je, že má daný titul nějaký problém, nejde-li o průnik nějaké jiné kauzy, která se může dotýkat například vývojářů či vydavatele. V případě Steamu došlo v minulosti na ještě aktivnější změny pravidel hodnocení, takže je možné odfiltrovat vlny review bombingu, případně si jednoduše vyfiltrovat relevantní recenze na základě odehraného času v daném titulu, a právě v souladu se těmito mechanismy lze hráčské hodnocení Battlefieldu 2042 brát za poměrně průkazné.

Vezmeme-li v potaz jen recenze od hráčů, kteří ve hře strávili alespoň 10 hodin, jejich počet se momentálně zastavil na 23 tisících. I jejich souhrnný verdikt odpovídá hodnocení spíše záporné a stížnosti se vesměs opakují. Absence voice chatu, náhodné generování rozptylu projektilů, nedostatek herních módů v základní části hry, rozpojování již vytvořených lobby, nemožnost měnit tým během hry, systém specialistů a spoustu dalších věcí, z nichž některé už začali sami vývojáři reflektovat v prvním větším patchi, čímž dali jasně najevo, že jde o problémy, které je nutné vyřešit. Proti negativním recenzím ale pochopitelně stojí hodnocení pozitivní, v nichž hráči férově uznávají, že má Battlefield 2042 spoustu nedostatků, ale zmiňují zábavu, kterou ve hře prožili zejména s parťáky z řad kamarádů, potenciál s odkazem na Battlefield 4, který vyšel rovněž značně neotesaný, případně že jde o typický Battlefield se všemi přednostmi i nedostatky, a tak je to z pohledu fanoušků správně.

Vývojáři z DICE v prvním patchi opravili zejména nepříjemný rubber banding v obou hlavních módech hry, snažili se vyřešit trhání hry a pád fps na mapě Breakaway a slíbili, že se podobným způsobem zaměří i na další mapy a upravili hrstku nedostatků týkajících se Hazard Zone. „V nadcházejících týdnech se s vámi podělíme o další chystané opravy, změny vyvážení a vylepšení uživatelského zážitku. V následujících 30 dnech máme v plánu vydat dvě další aktualizace, které přinesou další opravy a vylepšení,“ řekli vývojáři z DICE. Na svá slova pak navázali vyjádřeními na sociálních sítích, kde pojmenovali některé z budoucích oprav. Týkat se budou například nevybalancované síly vznášedel či vrtulníků, systému oživovaní padlých spolubojovníků, mizejících loadoutů nebo nemožnosti se spawnovat do hry. Datum vydání těchto oprav zatím nebylo určeno.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím