Battlefield 2042 by mohl přejít na model free to play

Informaci přináší insider Tom Henderson. Vedení EA je hrou údajně velmi zklamané

Zdroj: Electronic Arts
21. 1. 2022
Název hry: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Situace kolem Battlefieldu 2042 se nevyvíjí dobře. Ještě před vydáním se spekulovalo o problémech, v nichž se měli vývojáři z DICE nacházet, což nakonec vyústilo v měsíční odklad a další spekulace nad jeho důvody. Ačkoliv vývojáři z DICE označili za největší problém okolnosti spojené s pandemií koronaviru, renomovaný insider Tom Henderson dlouho upozorňoval na mnoho překážek, kterým měli vývojáři čelit a které se očividně nepodařilo do vydání vyřešit. Ani dva měsíce po uvedení hry, které s sebou přineslo zdrcující kritiku ze strany hráčů i médií, však nepřináší žádné vykoupení a zmiňovaný insider začíná mluvit o tom, že Battlefield 2042 čekají velké změny. Není prý vyloučeno, že by hra mohla v určitém ohledu přejít na model free to play, což by odpovídalo dřívějším náznakům CEO Electronic Arts Andrewa Wilsona, jenž mluvil o free to play ve spojitosti s Battlefieldem jako o možné budoucnosti.

„Společnost Electronic Arts je údajně velmi nespokojena s tím, jak se daří Battlefieldu 2042 a hledá v této souvislosti všechny možné způsoby [nápravy]. To zahrnuje i částečný přechod na free to play,“ napsal Henderson na svůj Twitter. Na páteční odpoledne navíc slibuje další informace, které k němu měly doputovat od jeho dobře informovaných zdrojů blízkých situaci v DICE, a není tudíž vyloučeno, že je oficiální oznámení na spadnutí. Jak je ostatně uvedeno výše, Andrew Wilson loni v srpnu vysvětlil, že nad Battlefieldem máme do budoucna přemýšlet jako o live service hře a nepopřel, že by vedle plnohodnotné mobilní verze, konkurující Call of Duty Mobile, nemohla vzniknout i free to play odbočka. V té době – když jsme ještě nebyli obeznámeni s obsahem Battlefieldu 2042, se mluvilo o battle royale režimu, který by konkuroval rovněž bezplatnému Call of Duty: Warzone, na ten ale nedošlo. Je nicméně možné, že se vývojáři k této myšlence vrátí a ve snaze zaujmout další hráče skutečně zpřístupní část Battlefieldu 2042 zdarma s mikrotransakcemi.

Nejžhavějším kandidátem je bezesporu mód Portal, který může do budoucna sloužit jako ultimativní sandboxový zážitek kombinující prvky všech předchozích her. Právě tak v omezené míře funguje už nyní, ale nafukovat obsah by šlo ještě dlouhou dobu, než by byla série Battlefield vyčerpána a všechny další moduly mohou do hry přicházet s větším, či menším omezením stran nutnosti za ně v rámci modelu free to play zaplatit. Právě obrovské množství prvků, které by šlo použít z předchozích dílů, je velkým lákadlem pro další monetizaci, vývojáři by ale museli postupovat velmi obezřetně, aby momentálně se spíše rozpadající komunitu netříštili ještě víc. Nakonec, statistiky o počtu aktivních hráčů na Steamu už v minulém týdnu odhalily, že se příznivci série vrací spíše k Battlefieldu V, ale také k Battlefieldu 1, což pro novinku vydanou teprve před několika měsíci není zrovna optimistická vizitka.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru