Batman je mrtvý. Gotham musí ochránit jeho rodina

Hráč se stane novým temným rytířem. Hrdiny jsou Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin

Zdroj: Warner Bros
22. 8. 2020
Název hry: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Společnost Warner Bros. Interactive Entertainment dnes večer představila na speciální akci DC FanDome nového Batmana od studia WB Games Montréal. Až na to, že to není tak docela Batman. Nemá ho dokonce ani v názvu. Autoři prequelu Arkham Origins po dlouhých letech spekulací oznámili, že pracují na titulu Gotham Knights.

Premisa je přímočará, ale současně šokující. Batman je po smrti a jeho povinnosti musí převzít jeho rodina – Batgirl, Nightwing, Red Hood a Robin. Musí ochránit Gotham a přinést naději jeho obyvatelům, disciplínu policistům a strach zločincům. Autoři chtěli podle svých slov zjistit, co by se stalo, kdyby Gotham přišel o svého proslulého ochránce. Na hráči je, aby se stal novým temným rytířem. Zatímco Suicide Squad navazuje na arkhamskou trilogii od Rocksteady, Gotham Knights jsou úplně novou hrou zasazenou do vlastní verze vesmíru od DC.

Vývojáři fanouškům představili první cinematický trailer i ukázku přímo ze hry. Skoro osmiminutový gameplay předvedl malý střípek z otevřeného prostředí Gothamu, kde se Batgirl a Robin postaví Mr. Freezovi. Dynamickým a interaktivním městem budeme cestovat po svých i s pomocí dopravních prostředků jako v Arkham Knight. A těšit se samozřejmě můžeme také na další nechvalně proslulé padouchy. Titul míří na PC, současnou i novou generaci konzolí.

Projekt vede Patrick Redding, který dříve pracoval na hrách Splinter Cell: Conviction a Blacklist. Nemáme se snažit stát novým Batmanem, ale svým vlastním superhrdinou, prohlásil zase producent Fleur Marty. Čtyři hratelné postavy předznamenávají kromě singlu také možnost kooperace pro dva s drop-in/drop-out funkcí a proti našim hrdinům skutečně bude stát spekulované uskupení Court of Owls, česky též jako Soví tribunál.

Nová hra Gotham Knights vyjde příští rok. Původně se spekulovalo, že by novinka mohla přijít na trh už letos na podzim. Montrealský tým na hru opakovaně lákal zejména v posledním roce. Je rozhodně překvapivé vidět nového Batmana bez Batmana, ale dokud neuvidíme závěrečné tituly, bude obtížné uvěřit, že je Bruce Wayne skutečně po smrti… Pozoruhodné také je, že nejde o čistý singl, přičemž se spekuluje, že i Suicide Squad nabídnou nějakou on-line podporu podobně jako Marvel’s Avengers.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru