Baldur’s Gate III, Larian Studios, Baldur’s Gate III hrálo najednou téměř půl milionu lidí

Baldur’s Gate III hrálo najednou téměř půl milionu lidí

Včerejší vydání očekávaného RPG je pro Larian velkou událostí. Objevily se však i chyby

Zdroj: Larian Studios
4. 8. 2023
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
3. 8. 2023
3. 8. 2023 (PC)
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
8. 12. 2023 (Xbox Series S | X)

Jak už jsme vás v uplynulých dnech informovali, velmi očekávané pokračování série Baldur’s Gate se včera v podvečer místního času konečně dostalo mezi hráče v plné verzi. Období předběžného přístupu vystřídala dle předchozích zpráv monstrózní hra, do které se s největší pravděpodobností pustily miliony hráčů, ale zatímco na potvrzení prvních prodejů musíme teprve počkat, už známe počet souběžně hrajících hráčů. Dle portálu SteamDB hrálo Baldur’s Gate III v jednu chvíli 472 136 hráčů s tím, že momentálně jich je ve Faerûnu téměř 300 tisíc.

Jen pro kontext, hra se tím zařadila na 16. místo v historickém žebříčku srovnávajícím počet souběžně hrajících hráčů, a to těsně za Fallout 4. Překonala tak na Steamu například velmi populární Among Us, stejně jako GTA V, nesmrtelný Skyrim nebo třeba Team Fortress 2, což je samo o sobě velkou událostí. Pro Larian je ale úspěch Baldur’s Gate III fantastický i s ohledem na čísla předchozích her tohoto studia, protože například Divinity: Original Sin 2 se nikdy nevyšplhalo nad hranici 93 tisíc souběžně hrajících hráčů. V tomto případě samozřejmě vděčí za popularitu síle značky Baldur’s Gate, ale nepochybně i za svůj pečlivý přístup, který už stihly ohodnotit první, povětšinou průběžné recenze bez finálních verdiktů.

Ne všechno se ale v rámci uvedení hry povedlo, když začali hráči takřka obratem řešit bug, který jim znesnadňuje nebo zcela zamezuje hru uložit. Buďto se vůbec nevytvoří příslušná složka a nezapíše se soubor s uloženou pozicí, nebo dochází ke konfliktu s cloudem, kam se pozice neukládají a následné nic se pak synchronizuje s daty v počítači tak, že je smaže. Vývojáři nicméně zareagovali poměrně obsáhlým článkem a nabízí několik řešení před tím, než se na problém zaměří standardní cestou skrze patch. V první řadě upozorňují, že Baldur’s Gate III může přicházet do konfliktu s některými antivirovými programy, včetně Windows Defenderu. Samozřejmě jde o chybu, ale minimálně do patche či hotfixu ji lze obejít tím, že před hraním antivirus vypnete nebo manuálně udělíte hře výjimku. Řešením pro problémy s cloudem pak má být dočasné vypnutí této funkce přímo ve Steamu.

Hráčům ale tahle malá zaškobrtnutí ale prozatím příliš nevadí a v průběhu včerejšího dne přidali na Steam bezmála 6000 kladných a 200 záporných recenzí. Samozřejmě nelze předpokládat, že v tuhle chvíli hodnotí plnou verzi hry, jejíž dohrání se má počítat na vyšší desítky hodin, ale nálada kolem titulu je velmi pozitivní a začíná se i v souladu se zmiňovanými průběžnými recenzemi mluvit o tom, že vývojáři z Larianu skutečně splnili většinu věcí, kterou hráčům slíbili a bez ohledu na změnu stylu oproti předchozím dílům se Baldur’s Gate III jeví jako ultimativní simulátor D&D, jaký si kdo mohl vysnít. A pokud byste se náhodou ptali, naše recenze zabere nějaký čas, vzhledem k tomu, že jsme neměli k dispozici dřívější přístup a do hraní jsme se mohli pustit až večer. Odvíjí se od toho i plánovaný stream, ve kterém nechceme nutně procházet úvodem hry – jako při streamu z early accessu – ale ukázat vám po víkendu rozehranou hru.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru