Autoři Until Dawn představili novou hru

The Quarry nepatří do Dark Pictures Anthology, ale působí jako ušitá podle stejného střihu

Zdroj: Supermassive Games
17. 3. 2022
Název hry: The Quarry Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 6. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Jak vývojáři z britského studia Supermassive Games (Until Dawn, The Dark Pictures Anthology) slíbili, tak se také stalo. Dnes odpoledne představili svou novou hororovou hru The Quarry. A potvrdilo se, že vyjde ještě letos. Dokonce už v létě, přesněji 10. června. I když novinka od 2K nemá nic společného s předchozími značkami od Supermassive ve smyslu licence, opět se inspirovala filmovými horory, láká na skupinku postav, větvící se příběh a autoři říkají, že to budeme my, kdo rozhodne o osudu hrdinů. Jen na nás záleží, kdo přežije a kdo zemře. Jinými slovy, pravidla hry se příliš nemění a svůj rukopis britští vývojáři nezapřou.

Budeme hrát za 9 různých postav a rozhodovat o jejich osudu i větvení příběhu, láká tým.

Na první pohled The Quarry připomíná typické teenagerské slashery z osmdesátých a devadesátých let. Ostatně za předobjednávku můžete dostat bonus v podobě filtru ve stylu osmdesátek, indie hororů a klasického černobílého hororu. I tady vše začíná zdánlivě pohodovou akcí na letní chatě na sklonku prázdnin. A jak to skončí? To už záleží na vaší šikovnosti.

Hra míří na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Budeme hrát za 9 různých postav a rozhodovat o jejich osudu i větvení příběhu, láká tým. Každý může přežít, každý může zemřít, jak je pro Supermassive typické. Roli mají hrát velká i malá rozhodnutí, tvrdí autoři.

Lákají nás také na špičkový performance capture a slavné hollywoodské herce. Největší hvězdou je asi Lance Henriksen, ale za pozornost stojí celé obsazení: David Arquette, Ariel Winter, Brenda Song, Evan Evagora, Halston Sage, Justice Smith, Miles Robbins, Siobhan Williams, Skyler Gisondo, Zach Tinker, Ethan Suplee, Grace Zabriskie, Lin Shaye a Ted Raimi.

Podobně jako epizody ze série Dark Pictures i novinka nabídne on-line a gaučový multiplayer. Bude možné upravit obtížnost na míru jednotlivým účastníkům a pokud se raději díváte, než hrajete, můžete sáhnout po takzvaném movie modu.

Bylo by škoda, kdyby se Supermassive zacyklili v podobné spirále opakovaní sebe sama jako Telltale Games nebo TT Games.

Deluxe edice nabídne ve filmovém režimu speciální Gorefest, který bude zřejmě ještě explicitnější než standardní verze. Instantně dostanete také přístup k systému Death Rewind, který se normálně odemkne až po prvním dohrání. V tomto módu bude možné třikrát během hry vrátit čas a zachránit postavu, která právě přišla o život. Může to ale vést k úmrtí někoho jiného, varují Supermassive.

Nemůžu říct, že bych na The Quarry nebyl zvědavý, ale asi jsem čekal něco víc. Něco trochu jiného. Odlišného. Ambicióznějšího. Tohle působí jako další podobná hra v řadě, o níž si možná leckdo bude myslet, že patří do série The Dark Pictures Anthology. Bylo by škoda, kdyby se Supermassive zacyklili v podobné spirále opakovaní sebe sama jako Telltale Games nebo TT Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru