Autoři Torchlight III a rFactor 2 mění majitele

Autoři Torchlight III a rFactor 2 mění majitele

Zynga kupuje Echtra Games a Motorsport Games chce "adoptovat" Studio 397

Zdroj: Echtra Games
4. 3. 2021

Poslední dva dny přinesly hned dva zajímavé obchody na poli videoher. Společnost Zynga se pochlubila, že koupila studio Echtra Games, autory Torchlight III. Jeho autoři přitom dříve kromě této ságy pracovali i na sérii Diablo. Tým Echtra Games sídlí v San Franciscu a založen byl v roce 2016. Jeho vývojáři teď budou vytvářet úplně nové cross-platform RPG ve spolupráci se studiem NaturalMotion, které nedávno představilo také titul Star Wars: Hunters. I to opatří společnosti Zynga.

Zynga se chce víc angažovat ve velkých hrách

Podle nových majitelů jsou vývojáři Echtra Games zodpovědní za některé z nejlegendárnějších her a jsou to experti na akční RPG. Zynga si od tohoto kroku slibuje další posílení na poli velkých her pro konzole a PC. Nové spojenectví si přirozeně pochvalují i zástupci Echtra Games s tím, že s novopečenými majiteli sdílejí stejnou vizi, pokud jde o cross-platform hraní.

Tým vede Max Schaefer, který dříve spoluzakládal studia Blizzard North, Flagship nebo Runic Games. Do jeho týmu patří bývalí zaměstnanci společností Blizzard, Disney, Electronic Arts, Runic Games, Kabam nebo Undead Labs. Zyngu samozřejmě proslavil hit FarmVille, ale dnes má v portfoliu i další úspěšné značky jako CSR Racing. Výši obchodu bohužel neznáme.

Svazek dvou závodních specialistů

Jak už ale bylo řečeno, nejde o jedinou aktuální akvizici. Motorsport Games kupují Studio 397, autory hry rFactor 2. Jeho vývojáři by dál pod stejnou značkou pracovali na rFactor 2, ale současně by pomohli vyvíjet fyziku a řízení pro další tituly od Motorsport Games. Ti mají na oplátku pomoci s vývojem rFactoru.

Obě společnosti dlouhodobě spolupracují, a proto se předpokládá, že tým i jeho vedení se personálně nebude měnit. Na základě dosavadní spolupráce na poli vývoje a esportu Motorsport Games věří, že svazek prospěje oběma firmám. Mluví se o obchodu za 16 milionů dolarů, pokud se jej povede dokončit, jak strany předpokládají. Motorsport Games vydávají hry ze série NASCAR Heat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru