Romans: Age of Caesar, Autoři Strongholdu oznamují novou budovatelskou hru

Autoři Strongholdu oznamují novou budovatelskou hru

Podíváme se do antického Říma. Máme obnovit impérium s pomocí dalších hráčů

7. 2. 2019
Název: Romans: Age of Caesar Vývojář: Platformy: , , Žánr:

Britský tým Firefly Studios, který má mimo jiné na kontě historickou strategickou sérii Stronghold, dnes oznámil novou hru. Pokud se vám stýká po titulech situovaných do starověkého Říma, jste na správné adrese. Právě tam se totiž vypravíme ve strategii Romans: Age of Caesar. Firefly Studios ji popisují jako kooperativní MMO a duchovního nástupce Stronghold Kingdoms, což byla on-line real-time strategie zaměřená na budování hradů.

I v novince budeme stavět ve spolupráci s dalšími hráči. Znovu vybudovat Řím mají společnými silami tisíce hráčů. Jednotliví účastníci sdílejí zdroje a postavit říši znovu na nohy se jim povede jen společně, tvrdí autoři. Budeme muset obnovit obchodní cesty a chránit naše města před nájezdy barbarů.

Každé město má spravovat až 16 lidí, kteří na sebe vezmou roli guvernérů.

Navzdory novinkám a on-line prvkům slibují vývojáři tradiční hratelnost a klasické stavění měst rozprostřené napříč celým kontinentem. Kromě stavění a obchodování na nás ale samozřejmě čeká také boj. Každé město má spravovat až 16 lidí, kteří na sebe vezmou roli guvernérů.

Až potud vše v pořádku. Teď je na čase vyzradit pár háčků. Jednak jsme zatím ze hry vůbec nic neviděli. K dispozici je jen trailer, který titul nezachycuje přímo v akci a jde spíš o sled jednoduchých animací. Je ale na čase kápnout ještě jednou božskou. Hra totiž kromě PC míří také na mobily a tablety, což může, ale nemusí být problém. Pokud však nemáte vůči dotykovým zařízením žádné předsudky, mohlo by vás potěšit, že titul plně podporuje cross-platform multiplayer.

Zakladatelé Firefly Studios Simon Bradbury a Eric Ouellette se seznámili už v devadesátých letech ve studiu Impressions Games při práci na kultovní sérii Caesar.

Stronghold Kingdoms vyzkoušelo podle Firefly Studios před 6 milionů lidí, což je slušný úspěch na debut na poli MMO. Novinka má navázat na předchozí zkušenost studia s římskou látkou. Ve spolupráci s Firaxis Games už si tým oblékl tógu při práci na budovatelské strategii CivCity: Rome z roku 2006. Zakladatelé Firefly Studios Simon Bradbury a Eric Ouellette se navíc seznámili už v devadesátých letech ve studiu Impressions Games při práci na kultovní sérii Caesar.

Strategie Romans: Age of Caesar má vyjít ještě letos, ale zatím nemá stanovené přesné datum vydání. Už v tuto chvíli se však můžete na oficiálním webu zkusit přihlásit do budoucí uzavřené alfa verze.

Tým Firefly Studios založený v roce 1999 kromě Romans pracuje i na novém novém Strongholdu, který zatím označuje jako Stronghold: Next. I ten by mohl vyjít ještě letos. Představen bude podle autorů na jaře a objeví se prý i na E3. Za zmínku stojí rovněž skutečnost, že Imperator: Rome od Paradoxu vyjde 25. dubna, jak jsme se dozvěděli předevčírem.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru