Autoři série Metro zřejmě otevírají pobočku na Slovensku

Autoři série Metro zřejmě otevírají pobočku na Slovensku

4A Games Bratislava byla zapsaná do rejstříku už v srpnu. Aktuálně shání 2 zaměstnance

28. 11. 2019

Slovenský biz-tech portál Startitup.sk si všiml potenciálně velmi zajímavé situace, která se týká vývojářského studia 4A Games. Autoři série Metro se totiž pravděpodobně chystají otevřít v Bratislavě novou pobočku a rozšířit tak své působení z Ukrajiny a Malty také na Slovensko. Informace se opírá jednak o zápis v obchodním rejstříku a jednak o dvojici inzerátů, prostřednictvím kterých 4A Games Bratislava shání první zaměstnance.

Začneme-li u obchodního rejstříku, výše zmiňovaná slovenská pobočka 4A Games do něj byla zapsána 14. srpna 2019 dvěma společníky – Alexandrem Maximčukem a mateřskou společností 4A Games Limited. Pro úplnost dodáváme, že Maximčuk je zakladatelem a současně i jednatelem studia, takže informace odpovídají a nelze je jakkoliv zpochybnit. Základní kapitál nově ustavené společnosti činí 5000 eur a předmětem podnikání jsou ostatní služby týkající se informačních technologií a počítačů.

Budoucí výtvarný ředitel by měl mít podle inzerátu až 15letou praxi s vývojem AAA her a musí ovládat tři cizí jazyky.

Co se týče dvojice inzerátů, 4A Games shání pro bratislavskou pobočku technického a výtvarného ředitele, na které klade poměrně vysoké nároky. Budoucí výtvarný ředitel by měl mít podle inzerátu až 15letou praxi s vývojem AAA her a musí ovládat všechny uvedené cizí jazyky na vysoké (C1) úrovni – angličtinu, ruštinu a ukrajinštinu. V případě technického ředitele pak 4A Games požadují 10letou praxi, znalost programování v jazyce C++, orientaci v enginu 4A a stejnou jazykovou vybavenost jako v případě výtvarného ředitele. Oba inzeráty byly vypsány 4. září letošního roku a poslední aktualizací prošly na konci října.

Žádné další konkrétní informace o stavu slovenské pobočky, pravděpodobnosti jejího otevření, natož o detailech toho, co by mělo v Bratislavě vznikat, v tuto chvíli nejsou k dispozici. S žádostí o komentář jsme oslovili maltskou centrálu 4A Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru