Autoři PUBG potvrzují vývoj westernového battle royale

Project Cowboy vychází z oblíbeného módu od fanoušků. Dočkají se ho hráči na PC i konzolích

Zdroj: PlayerIGN
24. 5. 2021

Zástupci společnost Krafton, která vlastní studio PUBG Corporation, oznámili vývoj westernové battle royale akce pod pracovním označením Project Cowboy. Chtějí tím údajně reagovat na četná přání fanoušků, kteří se často uchylují ke custom hře v PUBG s jednoduchými pravidly – používat se smí výhradně pistole, resp. opakovačka Winchester 1894 a hraje se na mapě Miramar, která připomíná prérie Divokého západu. Informace se objevila na jihokorejském portálu Bloter a komunitě ji přeložil insider s přezdívkou PlayerIGN na Twitteru.

Jak potvrzuje Krafton i jmenovaný insider, skutečně se má jednat o samostatnou hru, nikoliv pouze mód pro PUBG, což z Project Cowboy dělá o to zajímavější záležitost. Vydání bychom se navíc mohli dočkat relativně brzy, protože sami vývojáři přiznávají, že už čekali příliš dlouho a chtějí reagovat dřív, než by se hráči poohlédli jinde. Za tímto účelem proto hledá Krafton nové zaměstnance – jmenovitě grafiky i programátory – kteří v popisu zveřejněných inzerátů najdou nejen zmiňovaný pracovní název nové hry, ale také zmínku o vydání na PC i konzolích, resp. ukotvení titulu do žánru open-world stříleček. „Jsme tým, který se nepřestává snažit o další posun v grafice i technologiích. Pracujeme na dosažení pokročilejšího vizuálního zážitku, abychom splnili očekávání našich fanoušků,“ uvádí pak Krafton přímo. Je nicméně složité odhadnout, jak moc se Cowboy bude lišit od podoby i fungování PUBG a nakolik se bude moci o nové hře mluvit jen jako o reskinu.

Za připomenutí však stojí, že nejde o jediný spinoff vycházející ze světa Playerunknown’s Battlegrounds. Ve vývoji je jednak horor The Callisto Protocol, na kterém pracují autoři Dead Space pod vedením designéra Glena Schofielda ze Striking Distance a také pokračování mobilního PUBG s podtitulem New State. Nad rámec toho pak má PUBG Corporation odloučené pracoviště v nizozemském Amsterdamu, které vede otec původní myšlenky PUBG (ale také H1Z1 a před tím DayZ) Brendan Greene, kde mají vznikat další nápady, jak svět battle royale hitu využít, případně jak do něj zapojit nové příběhy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru