Autoři Planet Zoo a Elite udělají strategii ze světa F1

Frontier získali exkluzivní práva na tycoony do roku 2025. První vyjde v roce 2022

10. 3. 2020
Název hry: F1 Manager 2022 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 30. 8. 2022 Platformy: , , , , Žánr: ,

Zatímco práva na závodní hry F1 zůstávají pevně v rukou Codemasters, kteří nedávno prodloužili smlouvu minimálně do roku 2025, studio Frontier Developments ukořistilo licenci na manažerské tituly. Talentovaní vývojáři, kteří mají na kontě populární strategie jako Planet Coaster, Jurassic World Evolution nebo Planet Zoo, ale i vesmírný simulátor Elite: Dangerous, vytvoří celou sérii her s tématikou nejpopulárnějšího motorsportu. 

První titul má vyjít v roce 2022 a další díly pak každý rok. Kontrakt potrvá minimálně do roku 2025. Tyto manažery může Frontier vyvíjet a vydávat exkluzivně na PC i konzolích. Podle týmu jde o úžasnou příležitost Tituly budou spoléhat na vlastní technologii studia nazvanou Cobra. Zakladatel a šéf studia David Braben si pochopitelně nové partnerství pochvaluje. “F1 je jeden z globálně nejpopulárnějších sportů a my věříme, že spojení této značky s našimi rozsáhlými zkušenostmi v oblasti manažerských her přinese fantastické zážitky širokému a pestrému publiku po celém světě,” uvedl.

Čekání na novinku od studia Frontier si můžete ukrátit díky sérii Motorsport Manager nebo hře F1 Manager pro mobily.

Připomněl přitom, že Frontier dokázal zabodovat se svými vlastními značkami a osvědčil se i jako skvělý partner. Strategie a tycoony kolují autorům nepochybně v žilách a je skvělé dozvědět se, že své pole působnosti rozšíří na další atraktivní disciplínu a oblast. I když by někdo mohl namítnout, že v případě hry Jurassic World Evolution je licence trochu svazovala a nedokázali nabídnout takovou pestrost a volnost jako v případě vlastních značek, šampionát F1 je sám o sobě tak bohatý a atraktivní, že by neměl autory nijak omezovat. Podrobnosti o hře samotné ale zatím nejsou k dispozici.

Pokud vás tato idea nadchla tak, že byste se nejraději hned pustili do spravování vlastní závodní stáje, máme pro vás tip. Čekání na novinku od studia Frontier si můžete ukrátit díky sérii Motorsport Manager nebo hře F1 Manager pro mobily. První díl Motorsport Manageru je k dispozici kromě Androidu a iOS i na PC a Switchi. Pokračování už vyšla jen na mobilech. Je ale docela dobře možné, že v novince od Fronier nepůjde jen o řízení jediné stáje, ale třeba rovnou celého šampionátu. Nechme se překvapit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru