Nepojmenovaná (Section 9 Interactive), Autoři Little Nightmares chystají nový sci-fi horor

Autoři Little Nightmares chystají nový sci-fi horor

Akční adventura pro PC a next-gen konzole slibuje destrukci prostředí a temný mrtvý svět

Zdroj: Section 9 Interactive
3. 1. 2021

Zatímco švédským tým Tarsier Studios chystá pokračování strašidelné logické plošinovky Little Nightmares, která na trh dorazí už 11. února, část původních vývojářů firmu opustila a pustila se do vlastního zajímavého projektu. Rovněž ve švédském Malmö vznikl nový nezávislý tým Section 9 Interactive, který vedou dřívější přední autoři Little Nightmares.

Na oficiálním webu lákají, že pracují na nové vědeckofantastické akční adventuře pro PC a konzole nové generace, kterou pohání Unreal Engine. To by samo o sobě nebylo mnoho, k dispozici je ale i několik poměrně působivých ukázek z nové hry, která zatím ani nemá jméno. Nebo jej minimálně jeho autoři zatím neprozradili.

Mechaničtí strážci prý chrání nějaký blíže neupřesněný mrtvý svět. Nové cesty si v něm budeme nacházet i za pomoci trhavin, které udělají díru do zdi.

Na sociálních sítích pak ovšem lze vypátrat ještě pár dalších střípků. Proti nám stanou nebezpeční nepřátelé, varuje studio. Tito mechaničtí strážci prý chrání nějaký blíže neupřesněný mrtvý svět. Nové cesty si v něm budeme nacházet i za pomoci trhavin, které udělají díru do zdi. Zdejší prostředí má být plné záhad i nebezpečí a vedle zbraní budeme používat také nástroje, jakou je přitahovací kotvička nebo baterka či jakýsi senzor.

Projekt je podle týmu teprve na začátku, už nyní ale podle mě stojí za pozornost. I když není k dispozici klasický teaser nebo dokonce plnohodnotný trailer, pár krátkých klipů ze hry naznačuje, že se můžeme těšit na temnou atmosféru a bezútěšné prostředí jako z Vetřelce, Syndromu Pandorum nebo Dead Space.

 

Zatím bohužel neznáme ani předběžné datum vydání. Jak samotní autoři prozradili v odpovědích na dotaz jednoho z fanpoušků, název studia Section 9 odkazuje na Ghost in the Shell. Nebylo by tak s podivem, kdyby i ten posloužil vývojářům jako zdroj inspirace. Zatím není jisté, zda se hra dostane rovněž na hybridní Switch, verze pro PS5 a Xbox Series jsou ale podle Section 9 jisté.

Na pohled novinka trochu připomíná Stasis od studia The Brotherhood nebo jiný nedávno představený sci-fi horor Cryospace od Kuklam Studios.


Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru