Nová hra (Playdead), Epic Games, Autoři Limba lákají na open world sci-fi

Autoři Limba lákají na open world sci-fi

Studio Playdead pracuje na multiplatformní 3rd person hře, kterou pohání Unreal Engine

Zdroj: Playdead
22. 1. 2021
Název: Nová hra (Playdead) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , ,

Nezávislé dánské studio Playdead má na kontě hity Limbo (2010) a Inside (2016). Obě to byly povedené logické plošinovky s výraznou stylizací. Na svou třetí hru tým láká velmi opatrně od ledna 2017 a zatím jsme se o ní dozvěděli, že půjde o nějaké osamělé sci-fi s tím, že pravděpodobně využije trojrozměrnou grafiku a 3rd person kameru. Nutno přiznat, že čekáme na výsledek déle, než jsme si původně mysleli.

Půjde o open world hru zasazenou do vzdáleného konce vesmíru.

Během uplynulých let se objevilo pár obrázků například prostřednictvím náborových inzerátů studia. A loni v březnu pak vyšlo najevo, že novinku od Playdead vydá společnost Epic Games v rámci svých nových publisherských aktivit a s vývojáři se rozdělí o budoucí zisk přesně půl na půl. Je zajímavou náhodou, že dalším partnerem Epicu se stalo studio genDESIGN japonského vývojáře Fumita Uedy, které podobně jako Playdead už také několik let láká na svou další hru různými střípky a teaser artworky.

Jako fanoušek Playdead dobře vím, že komunitu potěší každá další indicie, a proto nám neuniklo, že jsme opět dostali od autorů nějakou “nápovědu”. Půjde o open world hru zasazenou do vzdáleného konce vesmíru. Nový inzerát, jehož prostřednictvím kodaňský tým hledá technického ředitele, potvrzuje také dřívější informaci, že hru bude pohánět Unreal Engine od Epicu.

Platí i spekulovaná perspektiva z pohledu třetí osoby. Autory už prý unavovala omezení spojená se 2D hrami. A má se jednat o multiplatformní titul, takže Epic v roli vydavatele neznamená, že by se hra nepodívala na další zařízení. Studio Playdead v tuto chvíli zaměstnává okolo 50 lidí a hledá přitom dalších 12 kolegů.

Epic zdůraznil, že všechna studia, s nimiž navázal partnerství, budou mít plnou kreativní kontrolu na svým projektem. Technologický gigant má na druhé straně zajistit financování a další podporu. Nebude na však náhodou, že hry Limbo a Inside se v minulosti objevily v nabídce bezplatných titulů Epic Games Storu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru