Back 4 Blood, Warner Bros. Interactive Entertainment, Autoři Left 4 Dead se vrací s duchovním nástupcem

Autoři Left 4 Dead se vrací s duchovním nástupcem

Back 4 Blood chce způsobit další revoluci na poli kooperativních zombie akcí

14. 3. 2019
Název: Back 4 Blood Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 10. 2021

Americký tým Turtle Rock Studios dříve známý jako Valve South, který se proslavil díky Left 4 Dead, dnes oznámil novou kooperativní zombie akci nazvanou Back 4 Blood. Není těžké dát si dvě a dvě dohromady. Novinka pro PC, PS4 a Xbox One se pokusí navázat na fenomenální úspěch titulu, který z autorů udělal legendy. Čerstvě představený projekt vydá společnost Warner Bros. Interactive Entertainment, která se tak po Valve, THQ a 2K Games stává dalším partnerem Turtle Rock Studios, jejichž předchozí počin Evolve nezaznamenal očekávaný úspěch.

Cílem vývojářů je posunout milovaný žánr zase o kus dál. Back 4 Blood je úplně nová značka, ale má stavět na osvědčených základech a propojit je s moderní technologií. Prezident Warner Bros. Interactive Entertainment David Haddad věří, že se autorům Left 4 Dead povede opět přispět k evoluci zombie akcí. Na tomto poli je přitom poměrně těsno, na cestě je například konkurence v podobě hry World War Z od studia Saber Interactive. Ale jak dokládá příklad Overkill’s The Walking Dead, zdaleka ne každý se ujme tohoto úkolu se ctí.

Chtějí zúročit vše, co se dosud naučili. Tohle prý bude jejich dosud největší výzva v historii.

Spoluzakladatel Turtle Rock Studios Chris Ashton prohlásil, že je to úžasná příležitost – vrátit se k žánru, který byl zrozen podle jeho slov v jejich vlastním týmu. Navíc jsou teď vybavení více než 10 lety dalších zkušeností, které mezitím získali. Obě firmy si jako obvykle vzájemně pochvalují navázanou spolupráci, ale to není nic, co bychom neslyšeli už mnohokrát. 

Tým ústy dalšího spoluzakladatele Phila Robba slibuje, že rozhodně neusne na vavřínech. Chtějí zúročit vše, co se dosud naučili, a dodává, že tohle bude jejich dosud největší výzva v historii. Na obrázky nebo dokonce video z Back 4 Blood si ale zatím musíme nechat zajít chuť. Dalších podrobností jsme se dočkali jen díky poměrně podrobnému FAQ.

Tým slibuje, že jde o prémiovou AAA hru, nemusíte se tedy obávat free-to-play nálepky.

V něm například stojí, že nová hra bude obsahovat nějaké speciální funkce, o nichž zatím nechtějí autoři mluvit. Připraveni dosud nejsou ani hovořit o příběhu. Nevylučují však možnost, že se hra podívá i na další platformy, než byly zmíněny. Logicky se nabízí například další generace konzolí. Tým slibuje, že jde o prémiovou AAA hru, nemusíte se tedy obávat free-to-play nálepky.

Na druhou stranu studio nevylučuje možnost zapojení mikrotransakcí nebo placeného post-launch obsahu. Prioritou je ale hra jako taková a autoři slibují, že udělají vše tak, aby se to líbilo komunitě. Na otázku, zda je Back 4 Blood vlastně Left 4 Dead 3 odpovídají, že nikoli, jde o nové původní IP. Podobnost mezi oběma tituly ale nepopírají.

Novinka nabídne kampaň, nějaký PvP režim, ale vyhne se battle royale trendu.

Studio říká, že novinka nabídne kampaň, nějaký PvP režim, ale vyhne se battle royale trendu. Vývojáři chtějí od počátku hodně naslouchat svým fanouškům, což je ostatně i důvod, proč hru oznamují takto brzy, když v podstatě, jak sami uznávají, nemají ještě co ukázat. Zatím nebylo stanoveno ani přibližné datum vydání.

Z nově dostupných informací také vyplynulo, že studio už nespolupracuje s Perfect World Entertainment, ani se dál nepodílí na značce Evolve. Pokud tak někdy vznikne druhý díl, jeho osud je plně v rukou současného majitele práv, kterým je společnost 2K Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru