Dark Fracture, Feardemic, Autoři Layers of Fear vydají izraelský horor Dark Fracture

Autoři Layers of Fear vydají izraelský horor Dark Fracture

Polský Feardemic pod křídly Bloober Teamu láká na surrealistický horor. Zkuste ho sami

Zdroj: Twisted II Studio
1. 7. 2021

Dark Fracture je nezávislý psychologický horor od týmu Twisted II Studio. First person hra nás vezme do devadesátých let do izolovaného koutu Spojených států. Hlavním hrdinou je muž jménem Edward, který má spoustu osobních problémů a žije v izolaci. Je to osamělý člověk, kterého pronásleduje tragická minulost. Čím dál víc ztrácí kontakt s realitou, až jej nakonec události strhnou do podivného a pokrouceného světa.

Autoři slibují, že volby, které v průběhu hry učiníme, budou mít vliv na vyústění hry. Lákají nás na hrůzy inspirované Gigerem a skutečně jeho biomechanický surrealismus byla jedna z prvních věcí, která mi při sledování upoutávky naskočila. Podobně jako u nedávného erotického hororu Lust from Beyond. Dočkáme se prý obskurního tajuplného příběhu. Dark Fracture slibuje realistickou grafiku, paralelní světy, práci s inventářem i předměty přímo ve hře.

Do svého portfolia si nedávno hru vybrala polská společnost Feardemic, kterou vlastní vývojáři ze studia Bloober Team.

Existuje ten druhý svět, anebo je jen výplodem Edwardovy mysli? Narazíme rovněž na děsivé vize. Podobně jako v jiných psychologických hororech proto i tady musíme sledovat naši příčetnost, jelikož vystavení hlavního hrdiny děsivým událostem, jej může definitivně připravit o rozum. Podobným způsobem budeme dbát na to, abychom měli nějaký zdroj světla a nezůstali dlouho potmě. Hra by měla nabídnout procedurálně generované události, různé náhodné paranormální výjevy i proměnlivou pozici důležitých předmětů při každé nové hře.

Že by novinka mohla vybřednout z vod hororového průměru, naznačuje už nyní pár drobností. Do svého portfolia si nedávno hru vybrala polská společnost Feardemic, kterou vlastní vývojáři ze studia Bloober Team, zkušení autoři hororů Layers of Fear, The Medium, Observer nebo Blair Witch. Feardemic pomůže nejen se zdroji a marketingem, ale také dostat hru na konzole. Dark Fracture ale nadále zůstává autorskou hrou, do vize nikdo nezasahuje, slibuje hlavní autor.

Druhým pozitivním náznakem je pak skutečnost, že na Steamu je k dispozici bezplatná zkušební verze nazvaná Dark Fracture: Prologue. Podle vydavatele si ji stáhlo skoro čtvrt milionu hráčů a byla nominována na několik cen. Demo vyšlo loni v srpnu a na Steamu má velmi kladné hodnocení. Sami ho ostatně můžete vyzkoušet.

Dark Fracture míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Vyjít by měl příští rok. Titul vzniká přes dva roky a začal jako malý studentský projekt jediného nadšence. Jeho autor Nissai Becker z Tel Avivu nakonec kvůli němu opustil hlavní práci a začal se mu věnovat naplno. Původně měl titul vycházet po částech jako early access, ale z toho nápadu sešlo a na trh rovnou dorazí kompletní hra.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru