Insurgency: Sandstorm, Focus Entertainment, Autoři Insurgency: Sandstorm prochází restrukturalizací

Autoři Insurgency: Sandstorm prochází restrukturalizací

Situace v Embraceru je opět o trochu těžší. Studio New World Interactive ale zřejmě přežije

Zdroj: Saber Interactive
6. 12. 2023
Název: Insurgency: Sandstorm Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 12. 2018

Už od června víme, že Embracer Group ve snaze umořit dluhy vůči svým věřitelům aktivně hledá úspory. Po letech překotného nafukování počtu studií, značek a rozpracovaných titulů tak přišlo období restrukturalizací, propouštění a v některých případech i rušení celých týmů, čemuž jsou nyní v určité míře vystavení vývojáři ze studia New World Interactive. Autoři hry Insurgency: Sandstorm museli na popud Saber Interactive, který je jim ve sturktuře Embraceru přímo nadřazen, propustit blíže zatím nespecifikované množství zaměstnanců a vstoupit do nepříjemné fáze restrukturalizace. Zdá se však, že v tomto případě New World přežije a bude schopné nadále podporovat nejen Insrugency, ale vyvíjet také jeden z neoznámených projektů.

Informaci o propouštění v New World Interactive jako jeden z prvních přinesl novinář Nick Calandra, který se nejprve opíral o informace svých zdrojů, ale následně byl schopný zprávu potvrdit skrze veřejně sdílený příspěvek na síti LinkedIn. Bez ohledu na to, že v době publikování příspěvku neuvedl jméno vývojáře, který zprávu o restrukturalizaci na zmíněné síti komentoval. „Doslechl jsem se od svých zdrojů, že New World Interactive je další studio, které Embracer zavírá,“ napsal v pondělí v noci našeho času a nedržel se příliš zkrátka v kritice. „Embracer se vážně snaží překonat [původní] THQ ve smyslu ocenění pro nejhůře organizovaného herního vydavatele,“ uvedl na Twitteru a chování Embraceru po letech akvizic a konsolidace malých a středně velkých vývojářských studií označil za ostudu celého herního odvětví. Jeho slova o zrušení New World Interactive se ale nepotvrdila, nicméně o tom za chvíli.

Přesuňme se ke zmiňované zprávě z LinkedInu, kde nejmenovaný vývojář mluví o zrušení projektu, na kterém ve studiu pracoval. Nechybí pak samozřejmě zmínka o tom, že sám byl s řadou svých kolegů propuštěn a v závěru krátkého příspěvku nabízí své služby programátora specializujícího se na Unreal Engine 5 a jazyk C++. Odsud pak nebylo daleko k přímým dotazům zahraničních médií, pro které se následně vyjádřili zástupci Saber Interactive a uvedli některé detaily na pravou míru. Dáme-li stranou potvrzení, že k personálním změnám v New World Interactive dochází, mluvčí vyvrátil, že by mělo studio skončit a pouze uvedl, že místa budou vhodně doplněna lidmi přímo ze Saberu. Co se týče projektů, skutečně mělo dojít ke zrušení jedné dosud neoznámené hry, takových projektů ale má mít New World Interactive v přípravě víc a ty podle mluvčího zrušeny nebudou. Vývojáři rovněž budou mít dostatek prostoru, aby se nadále věnovali vlajkové lodi studi v podobě Insurgency: Sandstorm a na přístupu ke hře ze strany jejích autorů by se nemělo nic zásadního měnit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru