Autoři Halo a Destiny se údajně vrátí k sérii Marathon

Henderson odhaluje novou extrakční střílečku od Bungie. Vrátí se ke slavné značce z Macu

Zdroj: Bungie
21. 10. 2022

PC hráči měli Dooma a Mac měl Marathon. Věhlas teď ponechme na chvíli stranou, ale faktem je, že šlo o jednu z nejslavnějších stříleček pro počítače od Applu. A za touhle sérií nestál nikdo menší než dnes proslulé studio Bungie. Tuhle trilogii vytvořilo ještě dřív, než ho proslavily série Destiny a Halo. Dokonce ještě předtím, než vydalo strategii Myth: The Fallen Lords a její pokračování. Proto mělo také Halo: Combat Evolved vyjít původně na Mac, než studio koupil Microsoft. A teď to vypadá, že chce tým značku poprvé od roku 1996, kdy vyšel Marathon Infinity, zase oživit.

Tvrdí to alespoň známý leaker Tom Henderson v článku na webu Insider Gaming. Podle jeho zdrojů plánuje Bungie návrat série Marathon s novou extrakční střílečkou pro tříčlenný tým živých hráčů. Titul má být v tuto chvíli v pre-alfa fázi a vezme nás na planetu, která dříve bývala domovem lidské kolonie, jež zmizela. Lidé mají používat kyborgy nazývané Runners k získávání kořisti.

Z exkluzivity pro Mac exkluzivita pro PlayStation?

Hratelnost má být podle Hendersona podobná jako u jiných extrakčních stříleček – vyberete si misi, zvolíte vybavení, skočíte na mapu, hledáte loot, splníte misi a pokusíte se bezpečně dostat pryč. Pokud zemřete, přijdete o všechno. Má to být údajně jakýsi ultimátní příklad živoucí hry, kde bude hrát pokrok a odměny obrovskou roli. Sám Henderson poznamenává, že to není divu vzhledem k profilu studia a jeho zkušenostem s Destiny.

První Destiny vyšlo v roce 2014 a poslední hra od Bungie, která nebyla Destiny, už v roce 2010 – Halo: Reach. Takže by šlo po letech také o první skutečnou novinku, byť z existující série. Henderson také připomíná, že šéf Bungie Pete Parsons v roce 2019 v rozhovoru pro magazín IGN naznačil, že do roku 2025 vydají novou hru. Už v minulosti se v souvislosti s Bungie mluvilo o tajuplném novém projektu Matter nebo expanzi Destiny na mobily. Není ale jisté, zda jde o další titul, nebo něco z dříve zmíněných. S určitostí ale víme, že firma se chystala na vývoj více her současně.

Studio Bungie nijak na výzvy o komentář nereagovalo. Bylo by docela vtipné, kdyby se z exkluzivity pro Mac stal Marathon exkluzivitou pro PlayStation, protože studio Bungie vlastní od letošního roku právě Sony.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru