Doom Eternal, Bethesda Softworks, Autoři Doom Eternal přemýšleli, že by hlavní hrdinkou mohla být žena

Autoři Dooma přemýšleli, že by hrdinkou mohla být žena

Mariňáka v sukních už před 22 lety představila multiplayerová akce Quake III Arena

22. 2. 2021
Název: Doom Eternal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 3. 2020

Co kdyby se v Doomu Eternal neproháněl jen Doom Slayer, Doom Guy či mariňák, chcete-li, ale měl by také nežnou polovičku? Tenhle nápad není jen z říše fantazie. Šéf vývoje Hugo Martin prozradil ve streamu na oficiálním Twitchi studia id Software, že o tomto nápadu autoři skutečně hodně přemýšleli.

Taková novinka by se podle Martina musela skutečně smysluplně projevit na výsledku, aby nešlo jen o kosmetickou záležitost.

Současně ale dodal, že kdyby na to došlo, chtěl by to udělat tak, aby taková změna skutečně ovlivnila hratelnost a nešlo jen o reskin existující postavy. Bylo by podle něj zajímavé, jaký by taková transformace měla dopad třeba na glory killy a způsob boje obecně.

Taková novinka by se podle Martina musela skutečně smysluplně projevit na výsledku, aby nešlo jen o kosmetickou záležitost. Jak správně připomíná magazín Video Games Chronicle, nešlo by přitom o úplnou revoluci. Mariňák v sukních už se objevil vedle Doom Guye ve hře Quake III Arena z roku 1999.

Tenhle bot jménem Crash  vás dokonce uvítá v tutoriálu a ostatní boti o něm/ní mluví jako o Doom Girl, Doom Lady, Doomette nebo Shiny-Butt. Existuje dokonce krátká story, která za touhle postavou je. Crash měla být instruktorem původního mariňáka. Takže vlastně vyšší šarže, tu máte…

Jestli by fanoušci “mariňáka v sukních” přijali, anebo ne, netuším, ale vlastně mě napadá docela dobrý nápad, jak si tuhle ideu mou vývojáři relativně bezpečně otestovat. Doom Girl by klidně mohla přijít jako hratelná postava do multiplayerového režimu Battlemode, kde by šlo vyzkoušet i to, jak by mohla fungovat přepracovaná hratelnost na základě jejího vlastního bojového stylu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru