Baldur’s Gate III, Larian Studios, Autoři Divinity: Original Sin asi pracují na Baldur’s Gate III

Autoři Divinity: Original Sin asi pracují na Baldur’s Gate III

Larian Studios lákají na nějaký třetí díl. Stopy už z roku 2018 vedou k Baldur's Gate.

31. 5. 2019
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
3. 8. 2023
3. 8. 2023 (PC)
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
8. 12. 2023 (Xbox Series S | X)

Vývojáři z belgického týmu Larian Studios (sága Divinity) nahradili svou tradiční webovou prezentaci zajímavým teaserem, kterému dominuje stylizovaná římská číslice III. Hráči okamžitě začali spekulovat, že na spadnutí je oznámení Divinity: Original Sin III, jenže… Fanoušci, kteří rozebrali zdrojový kód stránky, objevili mnohem zajímavější stopu. Pokud si z nás autoři monumentálně nestřílí, možná ve skutečnosti pracují na hře Baldur’s Gate III.

Web totiž obsahuje zmínky o Baldur’s Gate, Wizards of the Coast a Dungeons & Dragons. Tato informace je důvěryhodná i podle autora Kotaku Jasona Schreiera, kterému ji mělo soukromě potvrdit mnoho lidí. Není to ostatně poprvé, kdy se o Baldur’s Gate od Larian spekuluje. Tato informace se objevila už loni v září na na fóru rpg codex. Uživatel s přezdívkou Bester napsal, že zakladatel Larian Swen Vincke získal licenci na Baldur’s Gate. Prozradil mu to údajně jeho kolega, bývalý zaměstnanec Larian.

Až dosud se přitom mělo zato, že třetího dílu by se měli ujmout vývojáři Enhanced edicí prvního a druhého dílu z Overhaul Games. Mluvilo se o tom, že o pomoc s financováním požádají fanoušky v kampani na Kickstarteru.

Samotní Larian Studios odmítli spekulace jakkoli komentovat. Pravdu se skoro jistě dozvíme už na E3, možná na akci PC Gaming Show.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru