Autoři Dishonored údajně pracují na temné hře s upíry

Autoři Dishonored údajně pracují na temné hře s upíry

Projekt prý nese označení Omen. Stejný zdroj mluví také o průzkumu vesmíru ve Starfieldu

Zdroj: ilustrační foto, Bethesda
16. 5. 2021

Vývojáři z francouzského studia Arkane pravděpodobně pracují na nové fantasy hře s upíry, která má být představena během letošního ročníku veletrhu E3. Informace se objevila na diskuzním portále Resetera a je pod ní podepsán insider s přezdívkou Point. Jeho historii na zmiňovaném fóru lze vysledovat až do roku 2018 v příspěvcích, které zpravidla komentovaly zákulisní dění v Microsoftu či jeho spolupracujících studiích. Aktuální zprávu o temném upírském fantasy projektu spojují další čtenáři s nedávnými inzeráty austinské pobočky Arkane a informací, že právě v tomto studiu vzniká úplně nová hra.

Point v několika svých příspěvcích tvrdí, že by hra s kódovým označením Omen měla být připravena k vydání už v příštím roce, a tudíž je pravděpodobné, že z ní hráči uvidí CGI trailer už příští měsíc. Podle slov zmiňovaného insidera bude chtít Bethesda společně s Microsoftem prezentovat, co mohou fanoušci čekat po vydání Deathloopu a Ghostwire: Tokyo, k těmto dvěma hrám nicméně přidává i Starfield, o kterém se v posledních dvou dnech živě spekuluje. Point, stejně jako například novinář Jeff Grubb, je totiž přesvědčen, že očekávaná hra od Bethesdy je už poměrně blízko a potvrzuje i dosavadní spekulace o náplni zahrnující vesmírné cestování v duchu Outer Wilds či No Man’s Sky. Co se vydání týče, Point vidí Starfield až na začátek příštího roku, přesto se prý máme připravit na překvapení v podobě plnohodnotného odhalení i rychle navazujícího uvedení.

Vrátíme-li se však ještě k domnělému projektu Omen vývojářů z Arkane, je nutné připomenout, že nejde o nezávislé studio, i když své síly v minulosti spojovalo například s Ubisoftem či JoWoodem. Na posledních titulech – jmenovitě Dishonored a Prey – však spolupracovalo právě s Bethesdou, která Arkane v roce 2010 koupila a logicky se stala vydavatelem i všech budoucích titulů. Pokud na něm skutečně pracuje tým v Austinu, projekt byl naznačován už dříve a jeho stopy bylo možné vysledovat například v životopisu grafičky z Arkane Lisy Charriere. Začátkem roku totiž uváděla, že pracuje na neoznámeném fantasy projektu v Unreal Enginu 4, i když zmínku později smazala.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru