Autoři D&D: Dark Alliance pracují na další velké hře

Opět vychází ze slavné stolní hry a běží na Unreal Engine. Studio se také přejmenovalo

Zdroj: Wizards of the Coast
15. 10. 2022

Před více než rokem jsme recenzovali hru Dungeons & Dragons: Dark Alliance od vývojářů ze studia Tuque Games. Přímé odkazy na Baldur’s Gate se s v očekávaném spojení se slavnou stolní hrou zdály jako sázka na jistotu, titul však nejen v našem hodnocení nedopadl příliš dobře a vinou mnoha nepříliš šťastných designérských rozhodnutí to ve výsledku nebyla taková zábava, jakou jsme očekávali. Vývojáři z Tuque Games to ale pod dohledem vydavatelů z Wizards of the Coast zkouší znovu a za svou historií dělají tlustou čáru. Začali totiž přejmenováním – nově tak o týmu můžeme mluvit jako o Invoke Studios – a následně oznámením nové velké hry, která se opět ponese v duchu pravidel Dungeons & Dragons.

Informaci o nové identitě zmíněného týmu přinesl vydavatel a od roku 2019 také majitel studia Wizards of the Coast v tiskové zprávě. Uvádí, že studio přímo navazuje na odkaz předchozího subjektu Tuque Games, který byl založen v roce 2012, a mluví o zahájení nové AAA éry v kanadském Montréalu. Hned v úvodu zprávy pak potvrzuje, že se v týmu pracuje na nové videohře s pravidly D&D a přidává i první detaily. „Studio momentálně pracuje na AAA hře odvozené od Dungeons & Dragons, která poběží na Unreal Enginu 5. Invoke je jedním z vedoucích montréalských studií, které se zaměřuje na velkou produkci fantasy her a jediné kanadské studio pod střechou Wizards of the Coast,“ zmiňuje tisková zpráva.

Za studio pak mluví generální manažer Dominic Guay, který strávil 20 let v Ubisoftu na mnoha technických pozicích, včetně producentské u série Watch Dogs. „Máme vlastní kulturu a specifické metody práce. Vážíme si autonomního přístupu každého člena týmu, aby mohl naplno projevit svůj talent a v maximální míře přispěl k vývoji našich her,“ řekl Guay a potvrdil, že nejsou jen pobočkou, která bude plnit příkazy shora, ale že sami budou aktivně přicházet s nápady a myšlenkami, které mohou ovlivnit vlastní hry i herní odvětví jako takové.

Zdroj: Invoke Studios

Co se týče personálního obsazení, momentálně má studio Invoke Gams 80 zaměstnanců. Protože ale studio ještě pod hlavičkou Tuque Games utěšeně v uplynulých letech rostlo, máme prý očekávat zachování tohoto trendu a navýšení počtu zaměstnanců na 200 do konce roku 2025. „Naší vizí je vytvářet v pozitivním prostředí skvělé fantasy hry, které hráče nadchnou. Vše vychází ze vzájemného respektu, pokory a samostatnosti, což jsou klíčové hodnoty studia,“ dodal generální manažer. Tisková zpráva rovněž zve k návštěvě oficiální webové prezentace, na které ale zatím nenajdete žádné konkrétní informace o vyvíjeném titulu. Můžete se ale aspoň podívat na pěkného animovaného draka, který – možná – přichází jako předzvěst věcí budoucích.

Kdo by to byl v souvislosti s Dungeons & Dragons řekl…

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru