Autoři DC Universe Online dělají MMO od Marvelu

The Lord of the Rings Online dostane novou grafiku a vyjde na konzole. Upgrade čeká i DCUO

Zdroj: Marvel/ilustrační
27. 11. 2021

Dimensional Ink Studios, které spadá pod Daybreak Game Company a stará se o DC Universe Online, pracuje podle prezentace pro investory skupiny EG7 na novém MMO podle komiksového nakladatelství Marvel. Má jít o AAA produkci a vyvíjí se v texaském Austinu. Zmínka o hře se už dříve objevila také v uniklém seznamu chystaných titulů pro službu GeForce Now.

Daybreak Game Company už se jednou o MMO podle Marvelu pokoušela

Jde prý o dosud největší projekt skupiny EG7. Z nejrůznějších náznaků se zdá, že hra míří na PC i konzole a měla by vsadit na model free-to-play. Její vydání ale nepochybně připadá až na rok 2024 nebo dokonce ještě později, protože je projekt označen jako vzdálenější než ty slibované na rok 2023.

Vývoj má vést Jack Emmert, který dříve šéfoval studiu Cryptic. To má na svědomí superhrdinské onlinovky City of Heroes a City of Villains, Champions Online nebo MMO Star Trek Online. Společnost Daybreak Game Company měla na nějakém MMO od Marvelu pracovat už před pár lety, ale projekt byl odložen k ledu, nebo úplně zrušen. Není tak zcela zřejmé, zda nový je titul obnoveným stejným projektem, anebo zcela jinou hrou. I zmíněný Cryptic pracoval na MMO podle Marvelu, ale později se už bez licence transformovalo do podoby zmíněných Champions Online.

Pod Daybreak Game Company dnes spadá i MMO The Lord of the Rings Online. To se má dočkat modernizace grafiky i herního zážitku a vyjít také pro konzole společně s uvedením nového seriálu od Amazonu. Sluší se připomenout, že vlastní onlinovku zasazenou do Středozemě Amazon bohužel letos zrušil. Také DC Universe Online, které už je na trhu 10 let, se má dočkat grafického upgradu a dosud největšího obsahového rozšíření. Přijde ale až v roce 2023.

Švédská skupina EG7 (Enad Global 7) dnes vlastní společnosti jako Toadman Studios, Piranha Games nebo právě Daybreak Game Company. Do jejího portfolia spadají i připravované hry IGI Origins nebo EvilVEvil.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím