Autoři Days Gone kritizují obsazení filmové adaptace

Nerozumí, proč hlavního hrdinu nehraje jeho představitel. Diví se i Cory Barlog

Zdroj: Sony
22. 8. 2022
Název hry: Days Gone (film)

Když magazín Deadline přinesl informace o možné filmové adaptaci Days Gone, v řadách fanoušků patrně nezaznělo jen nadšení nebo alespoň potěšení nad tím, že se se značkou přeci jen bude dále pracovat. Ne všichni jsou ale s přístupem Sony spokojeni a v průběhu víkendu vyjadřovali svůj nesouhlas nejen s faktem, že namísto druhého dílu – který měla Sony údajně smést ze stolu kvůli nedostatečným prodejům původní hry – bude Sony pracovat na filmu, ale hlavně že filmaři nehodlají obsadit herce Sama Witwera. Ten přitom propůjčil hlavnímu hrdinovi Deaconovi St. Johnovi svůj vzhled i hlas a byl by tudíž ideálním kandidátem, jenže podle Deadlinu bude Deacona hrát Sam Heughan, čímž může snímek rázem přijít o poměrně snadnou vrstvu autenticity.

Kromě fanoušků, kteří se přirozeně nedrželi ve svých komentářích příliš zkrátka, však na informace o filmu nečekaně reagovali i autoři hry, i když také oni mohli využít jisté volnosti, protože pro Sony a studio Bend již nepracují. Jmenovitě šlo o game directora Jeffa Rosse a scenáristu Johna Garvina, tedy jedny z nejvýše postavených lidí u vývoje Days Gone. Proto je jejich příkrá reakce poměrně překvapivá, ale tváří v tvář skutečnosti, že Sam Witwer je herec, nikoliv pouze model, podle kterého byl Deacon vytvořen, dá se vcelku pochopit. Jeff Ross jednoduše uvedl, že mu volba přijde absolutně směšná a dodal, že Witwer má úplně všechno – postavu, ten správný vzhled a také umí dobře hrát. „Můžete se hádat se mnou, ale nemůžete se hádat s tímhle chlápkem,“ dodal pak Garvin a jednoznačně potvrdil, že se svým bývalým kolegou plně souhlasí.

Ross nicméně pokračoval v debatě s fanoušky a zmínil, že neměl s volbou herce nic společného a dokonce odkazoval právě na Garvina kvůli dotazům, zda Sony autory hry kontaktovala. „Já jsem dělal jen hru, příběh psal John Garvin,“ řekl Ross jednomu ze sledujících a dál kroutil hlavou nad tím, koho Sony patrně vybrala. Pousmál se i nad vtipem, že každý přece ví o pokusu angažovat Toma Hollanda ve zjevné narážce na Uncharted, férově ale dodáváme, že o téhle variantě Deadline skutečně nemluví. Zarážející nicméně přijde volba Sama Heughana – bez ohledu na jakýkoliv komentář k jeho práci a hereckém umu – také Corymu Barlogovi ze studia Sony Santa Monica, který se svými kolegy pracuje na God of War, resp. nové hře, která by měla přijít po Ragnaröku. „Hej, Sam Witwer je Deacon. Fakt rád bych se podíval na film, ve kterém by hrál,“ napsal Barlog na Twitter, ale na rozdíl od Rosse se s fanoušky dále nebavil. Dá se to pochopit zejména s přihlédnutím k jeho aktuálnímu zaměstnavateli, i tak ale jde o poměrně nečekané vystoupení z řady a poukázání na to, že filmaři očividně nesahají po té nejlepší možné volbě.

Pravda ale může být zase někde uprostřed – třeba Witwer nemá zájem nebo jednoduše čas, aby mohl film natáčet – což se pravděpodobně od filmařů dozvíme, až bude snímek oficiálně oznámen. Dosud jde pouze o spekulace, i když z věrohodného zdroje, a jako takové se ještě mohou několikrát měnit.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru