Cyberpunk 2077, CD Projekt, Autoři Cyberpunku mají se Sony přátelské vztahy

Autoři Cyberpunku mají se Sony přátelské vztahy

I po odstranění hry z PlayStation Storu. Rozhodně ji chtějí opravit, aby na ni mohli být pyšní

Zdroj: CD Projekt RED
14. 4. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Prezident společnosti CD Projekt Adam Kiciński uvedl v rozhovoru pro Reuters, že vývojáři rozhodně nemají v plánu Cyberpunk 2077 odstavit. Jsou naopak odhodlaní hru opravit, aby se z ní stal dlouhodobě úspěšný titul. Autoři jsou podle něj přesvědčení, že mohou dostat Cyberpunk do stavu, kdy na něj budou pyšní a může se prodávat v dalších letech.

Zopakoval přitom, že nedávno vydaný update představuje důležitý krok v návratu hry na PlayStation Store, odkud ji Sony stáhla krátce po vydání. Navzdory tomu má prý ale CD Projekt se Sony přátelské vztahy. Na konto zrušeného standalone multiplayerové hry poznamenal, že tento formát je pro autory, kteří se dosud orientovali na singlové hry, mnohem riskantnější.

CD Projekt chce vyvíjet dvě velké hry současně

Kromě toho Kiciński připomněl nedávný útok na CD Projekt s tím, že společnost nepřišla o žádná data, ale vedl ke zpoždění v práci v řádu dvou až tří týdnů. Příčinou byla díra v externím softwaru. Kiciński také zopakoval, že cílem firmy je fundamentální změna, aby byli schopní vyvíjet dvě vysokorozpočtové hry paralelně. K tomu mají pomoci i akvizice.

Opakovat celou ságu by bylo nošením dříví do lesa. To podstatné zaznělo už v textu Reuters. V tuto chvíli je kromě samotných oprav na všech platformách hlavním úkolem autorů vrátit Cyberpunk zpátky na PlayStation Store. Kromě toho ale fanoušci samozřejmě netrpělivě vyhlížejí také plnohodnotné next-gen verze a pak rozšiřující obsah. Můžeme jen CD Projekt držet palce, aby nakonec ve své misi uspěli.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru