Svoboda 1945: Liberation, Charles Games, Autoři Attentatu 1942 oznámili hru Svoboda 1945

Autoři Attentatu 1942 oznámili hru Svoboda 1945

Další věrná historická výprava do naší minulosti. Ani po válce neměli Čechoslováci vyhráno

5. 6. 2019
Název: Svoboda 1945: Liberation Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 8. 2021

K zajímavým oznámením může klidně dojít ještě před E3. Čeští vývojáři hry Attentat 1942 pracují na novém titulu Svoboda 1945. I když už se o něm nějakou dobu vědělo, teď se projekt konečně oficiálně představuje veřejnosti. A jak už ostatně název hry napovídá, znovu se podíváme do historie. Vývojářský tým Charles Games nás láká na další realistický interaktivní zážitek, který hráče seznámí s událostmi po skončení druhé světové války. Budeme tak svědky odsunu sudetských Němců, nástupu komunistů k moci i kolektivizace.

“Svoboda 1945 vypráví příběh malé vesnice v českém pohraničí. Její komplikovaná minulost ovlivňuje vztahy ve vesnici dodnes a dotýká se i vaší rodiny. Opět se budete snažit rozplést složitý příběh pomocí rozhovorů s pamětníky,” vypráví hlavní designér hry Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Autoři naznačují, že jedno temné období našich dějin vystřídala další obtížná kapitola.

“Poválečné období nepřineslo jen radost z osvobození, ale také bolestné sčítání ztrát, výbuchy často těžko omluvitelného násilí a hledání nového rámce společenského uspořádání, které však již bylo ovlivněno začátkem studené války,” vysvětlil historik Jaroslav Cuhra z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

Novou hru pohání engine Unity a půjde podobně jako v případě prvního dílu o kombinaci interaktivního komiksu, videorozhovorů, archivních záběrů, ale i miniher. “Přechod na novou technologii nám rozvázal ruce a při vývoji tak máme daleko více prostoru pro kreativitu,” poznamenal vývojář hry Jakub Gemrot z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Titul Svoboda 1945 by měl vyjít v prvním čtvrtletí roku 2020 pro PC, Mac, iOS a Android. Hra už má spuštěný oficiální web i profil na Steamu a bude k dispozici v českém jazyce.

Pokud byste se o vývoji hry Attentat 1942 chtěli dozvědět více, vřele vám doporučujeme naše starší materiály k tomuto tématu. Skriptér Ondřej Trhoň pro nás napsal expertní blog. Ve Vortexu 39 jsme pak vyzpovídali Víta Šislera a ve Vortexu 58 Jakuba Gemrota.

Svoboda 1945: Liberation, Charles Games, Autoři Attentatu 1942 oznámili hru Svoboda 1945

Kdo jsou Charles Games

Jde o vývojářský tým složený z vědců a studentů Univerzity Karlovy a Akademie věd a nezávislých umělců. Titul Attentat 1942 vyšel v říjnu 2017 a kromě výborných hodnocení posbíral i několik prestižních cen. Mezi nejvýznamnější patří ocenění Česká hra roku 2017, a Nejlepší hra na festivalu A MAZE 2018 v Berlíně. Titul byl nominován i na IGF Award 2018 v San Franciscu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru