Autoři Attentatu 1942 oznámili hru Svoboda 1945

Další věrná historická výprava do naší minulosti. Ani po válce neměli Čechoslováci vyhráno

5. 6. 2019
Název: Svoboda 1945: Liberation Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 8. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

K zajímavým oznámením může klidně dojít ještě před E3. Čeští vývojáři hry Attentat 1942 pracují na novém titulu Svoboda 1945. I když už se o něm nějakou dobu vědělo, teď se projekt konečně oficiálně představuje veřejnosti. A jak už ostatně název hry napovídá, znovu se podíváme do historie. Vývojářský tým Charles Games nás láká na další realistický interaktivní zážitek, který hráče seznámí s událostmi po skončení druhé světové války. Budeme tak svědky odsunu sudetských Němců, nástupu komunistů k moci i kolektivizace.

“Svoboda 1945 vypráví příběh malé vesnice v českém pohraničí. Její komplikovaná minulost ovlivňuje vztahy ve vesnici dodnes a dotýká se i vaší rodiny. Opět se budete snažit rozplést složitý příběh pomocí rozhovorů s pamětníky,” vypráví hlavní designér hry Vít Šisler z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Autoři naznačují, že jedno temné období našich dějin vystřídala další obtížná kapitola.

“Poválečné období nepřineslo jen radost z osvobození, ale také bolestné sčítání ztrát, výbuchy často těžko omluvitelného násilí a hledání nového rámce společenského uspořádání, které však již bylo ovlivněno začátkem studené války,” vysvětlil historik Jaroslav Cuhra z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky.

Novou hru pohání engine Unity a půjde podobně jako v případě prvního dílu o kombinaci interaktivního komiksu, videorozhovorů, archivních záběrů, ale i miniher. “Přechod na novou technologii nám rozvázal ruce a při vývoji tak máme daleko více prostoru pro kreativitu,” poznamenal vývojář hry Jakub Gemrot z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Titul Svoboda 1945 by měl vyjít v prvním čtvrtletí roku 2020 pro PC, Mac, iOS a Android. Hra už má spuštěný oficiální web i profil na Steamu a bude k dispozici v českém jazyce.

Pokud byste se o vývoji hry Attentat 1942 chtěli dozvědět více, vřele vám doporučujeme naše starší materiály k tomuto tématu. Skriptér Ondřej Trhoň pro nás napsal expertní blog. Ve Vortexu 39 jsme pak vyzpovídali Víta Šislera a ve Vortexu 58 Jakuba Gemrota.

Kdo jsou Charles Games

Jde o vývojářský tým složený z vědců a studentů Univerzity Karlovy a Akademie věd a nezávislých umělců. Titul Attentat 1942 vyšel v říjnu 2017 a kromě výborných hodnocení posbíral i několik prestižních cen. Mezi nejvýznamnější patří ocenění Česká hra roku 2017, a Nejlepší hra na festivalu A MAZE 2018 v Berlíně. Titul byl nominován i na IGF Award 2018 v San Franciscu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru