Autor seriálu Perníkový táta chtěl i hru v duchu GTA

Autor seriálu Perníkový táta chtěl i hru v duchu GTA

Vince Gilligan měl v hlavě představu hry podobné slavné sérii. Přemýšlelo se i nad VR zážitkem

Zdroj: ilustrační foto, FTX Games
11. 8. 2022

Vyvrcholení seriálu Volejte Saulovi nechalo v těchto dnech vzpomenout i na vynikajícího Perníkového tátu, od kterého je mistrovské dílo herce Boba Odenkirka odvozeno. A zřejmě díky této příležitosti si skvělý původní seriál připomenul také jeho autor Vince Gilligan v podcastu Inside The Gilliverse na Youtube. Rozhovory, které nevede sám Gilligan, bývají plné nejrůznějších úvah, postřehů a nápadů, s nimiž Gilligan a další hosté očividně přichází téměř neustále, takže vás zřejmě nepřekvapí, že mezi tím vším dojde tu a tam i na videohry. Odsud pak už nebylo daleko od prozrazení, že v době natáčení Perníkového táty toužil Gilligan po doprovodné hře, kterou si představoval jako Grand Theft Auto, byť se tento nápad nikdy nezhmotnil v nic skutečného.

Informace si všiml magazín Comic Book a nutno podotknout, že vidina velké otevřené hry zasazené do drsného světa Perníkového táty působí poměrně zajímavě. „Nejsem žádným velkým hráčem videoher, ale samozřejmě znám GTA. Zeptal jsem se proto, kdo vlastní Grand Theft Auto a zda by tam nešlo vytvořit něco jako modul inspirovaný Perníkovým tátou. Dodnes mi to dává smysl,“ řekl Gilligan, ačkoliv se z jeho vyjádření zdá, že o světě videoher toho neví tolik, jako ví o seriálech. Následně ale autor seriálu připustil, že v průběhu natáčení se objevovaly nápady na mnoho her, přičemž některé z nich se už téměř dostaly na trh. „Přemýšleli jsme také nad VR zážitkem ve spolupráci se Sony a jejich headsetem PlayStation VR,“ odhalil také Gilligan, ovšem jedinou hrou, pod kterou se podepsali přímo seriáloví tvůrci, byla až mobilní záležitost Breaking Bad: Criminal Elements z roku 2019.

Pozoruhodné je, že pro většinu z herních projektů psala koncept a části příběhu jedna z producentek seriálu Jenn Carroll, kterou Gilligan označuje za neúnavnou ženu plnou energie. Vyjádřil i určité překvapení, že tohle všechno zvládla, zvlášť když z herních projektů nic nebylo, ale tak to zřejmě už u velkých projektů chodí. „Udělat videohru je ale opravdu těžké. Z toho mála, co jsem se během celého procesu naučil, chápu, že vytvořit hru zabere doslova několik let a stojí to miliony dolarů. Zvlášť, když chcete prorazit třeba s VR,“ dodal Vince Gilligan. Rozumí také tomu, že jen slavné jméno dobrou hru nedělá a nezdá se být z jeho vyprávění příliš patrné, že by nakonec zrušení projektů litoval.

Co se týče zmíněné mobilní hry, ještě než v polovině roku 2019 vyšla, mluvilo se o ní jako o té hlavní hře podle seriálu Perníkový táta, v níž jste mohli vybudovat a spravovat vlastní kriminální impérium. Hráč měl pracovat přímo pro Waltera Whitea a Jesseho Pinkmana, který se musí vypořádávat nejen s nástrahami přímo v ulicích, ale také na nejvyšších místech v jednotlivých kartelech. Ve hře se objevovaly další známé postavy, jako Saul Goodman, Gus Fring nebo Mike Ehrmantraut, které jste mohli najímat na nejrůznější práci, podobně jako v seriálu. Tedy, samozřejmě, vyjma Fringa…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru