Ghostwire: Tokyo, Bethesda Softworks, Autor Resident Evilu se vrací s novým hororem

Autor Resident Evilu se vrací s novým hororem

Šindži Mikami představil na konferenci Bethesdy duchařskou hru Ghostwire: Tokyo

10. 6. 2019
Název: Ghostwire: Tokyo Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , , Datum vydání: 25. 3. 2022

Proslulý japonský herní designér Šindži Mikami (Resident Evil, Dino Crisis, The Evil Within) na konferenci Bethesdy na E3 představil novou hru svého studia Tango Gameworks. Ghostwire: Tokyo je zasazený do moderního Japonska a jedná se o akční adventuru, v níž začnou záhadně mizet obyvatelé hlavního města. Vaším úkolem bude zjistit, co je příčinou tohoto fenoménu a postavit se mu. A samozřejmě půjde o nějaké tajemné zlo.

Hlavní hrdina naštěstí bude vybaven rovněž nějakými nadpřirozenými schopnostmi, které mu v tomto snažení pomohou uspět. Autoři přitom používají heslo: “Nebojte se neznámého, zaútočte na něj.” Ghostwire: Tokyo už má spuštěnou oficiální stránku a sledovat můžete novinku také prostřednictvím sociálních sítí. Zatím ale máme k dispozici jedinou upoutávku, která toho o hratelnosti mnoho neprozrazuje.

Rozhodně je dobře, že se mistr digitálního hororu vrátil ke strašidelné tématice a jakkoli jsem si užil oba díly The Evil Within, jsem současně rád, že zkusí štěstí s novou IP. Ta navíc působí, že se bude víc inspirovat duchařskou tématikou, což je trochu jiná oblast, než dosud Mikami ve svých strašidelných hrách prozkoumával.

Ostatně samotná kreativní šéfka projektu Ikumi Nakamura říká, že to není ten druh survival hororu, pro který je studio Tango Gameworks známé. Mikami vedl vývoj The Evil Within, ale na druhý díl “jen” dohlížel z pozice výkonného producenta, je tedy možné, že už se delší dobu věnoval právě tomuto novému projektu. Bohužel jsme zatím hru neviděli přímo v akci, ani neznáme datum vydání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru